– Розмова була – моє звернення до президента стосовно того, що команда України приїхала сюди з миром і хоче миру. Моя розмова торкалась того, що під час Олімпіади війни зупиняли, а під час Паралімпіади тим більше треба зупини все те, що торкається військового втручання на територію України. І я звернувся до президента Путіна щодо того, щоб на період Паралімпіади зробити конкретні кроки з деескалації тої ситуації, яка є сьогодні з російською інтервенцією на територію України.
Я говорив про можливість відводу військ на час Паралімпійських ігор від наших військових частин на території Криму, я йому сказав, що це гідно будь-якого світового лідера, під час Паралімпійських ігор тим більше. Коли Росія є господарем Паралімпійських ігор, гуманізмом є саме такий крок, конкретний крок по деескалації конфлікту, в зупинці дій і руху до миру.
– Яке у Вас склалось враження, чи пан Путін розуміє, що він робить і чи почув він Вас, чи просто послухав?
– У мене є суб’єктивне враження, що він почув мене. Чи зробить він висновки, чи здійснить якісь конкретні кроки – це питання. Але моє звернення було уважно вислухано, була спроба пана президента сказати про політичні аспекти врегулювання ситуації в Україні, на що я відповів, що не маю ні повноважень, ні, згоди на той варіант бачення ситуації в Україні, яке є у президента Росії. Я звернув його увагу, на те, що моє звернення стосується конкретики більш реальної сьогодні, а саме під час Паралімпіади зупинити ескалацію конфлікту. Більше того, зробити кроки по деескалації збройного втручання російських військ на територію України. Відповідь була – моє звернення прийнято до уваги і будуть розглянуті мої пропозиції стосовно суті мого звернення.
– Як він бачить цю ситуацію?
– Я не хотів би коментувати бачення президента Росії цієї ситуації, тому що, якщо Ви включите будь-який російський канал, Ви почуєте все те, що є традиційно варіантом сприйняття ситуації про те, що робиться в Україні, і того, що роблять російські війська в Україні.
– На чиє прохання була зустріч?
Олімпіада, Паралімпіада з війною, військовим втручанням та інтервенцією несумісні
– І коли ця зустріч відбулася?
– Вчора (6 березня) вночі. Між 10-ю і 11-ю годиною ночі.
– В яких видах спорту Ви розраховуєте на медалі?
Сьогодні про медалі і не думаємо. Думаємо про те, щоб завоювати мир для України
– Кожна медаль – це підняття прапора.
Якби ми бойкотували Паралімпіаду, то ефект від бойкоту був би максимум на один день
Вигукуючи гасло «Мир Україні, Україні – мир», ми рушили в паралімпійське селище. Нас підтримали всі люди
І, безумовно, після цього заклик і наша хода по всій території селища. Ми зупинили всі святкові дії під час підйому прапора, і вигукуючи гасло «Мир Україні, Україні – мир», ми рушили з церемонії в паралімпійське селище з вимогою миру Україні. Нас підтримали всі люди, росіяни в тому числі, які скандували разом з нами. І це було надзвичайно хвилююче, що люди підтримали нас, що світ нас підтримав. І це ми будемо робити кожен день.