Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 19:42

«Євробачення»: відгук російсько-українського конфлікту


Конкурс популярної пісні «Євробачення» завжди наполягає, що він неполітичний. Але майже щороку ця неполітичність ставиться під сумнів. От і цього разу оглядачі вже міркують, як відобразиться на сцені в данському Копенгаґені протистояння між Росією й Україною.

Анексія Росією українського Криму, а потім і її приховуване втручання в заворушення на Сході України наводили на думку, що якась із країн, чи й обидві, могли відмовитися від участі в цьогорічному конкурсі. Та врешті вони лишилися серед 31 європейської й «навколоєвропейської» країни, які змагатимуться за перемогу в «Євробаченні».

Тож українка Марія Яремчук і росіянки сестри Толмачови зустрінуться вже 6 травня у першому півфіналі.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Відео з YouTube

21-річна Марія Яремчук, дочка покійного популярного співака Назарія Яремчука, каже, що неможливо лишатися осторонь подій в Україні – таких, як трагічної загибелі понад 40 людей в Одесі.

«Звичайно, ми переживаємо, всією командою. Звичайно, буває складно сконцентруватися на репетиціях, на роботі, бо ми зараз душею й серцем удома, особливо після жахливих одеських подій. Але я не скажу, що це заважає – аж ніяк. Це, навпаки, змушує бути сильнішою», – сказала в інтерв’ю Російській редакції Радіо Свобода співачка.
Марія Яремчук, учасниця від України
Марія Яремчук, учасниця від України

У пошуках прихованих значень

Українських виконавців минулими роками вже намагалися звинуватити у прихованих антиросійських закликах у їхніх піснях. Цього року українська пісня – суто про кохання.

Та й тут можна побачити все, що завгодно – було б бажання, каже британський учений Пол Джордан, палкий прихильник «Євробачення». Він звертає увагу: «Пісня від України майже іронічно називається «Тік-Ток». Враховуючи, що зараз відбувається в Україні, це як цокання годинникової бомби».

​Росію ж представляють 17-річні сестри-близнючки. ​Сестри стали знаменитими 2006 року – тоді вони, ще 9-річні, перемогли в дитячому «Євробаченні». І, як каже Джордан, тепер Росія цими дівчатками хоче викликати любов до себе. Але й їхня пісенька Shine може викликати невдоволення в Україні – наприклад, словами «переходжу межу крок за кроком».
Анастасія та Марія Толмачови, представниці від Росії
Анастасія та Марія Толмачови, представниці від Росії
«Євробачення»: без політики ніяк

Ще однією навколополітичною проблемою «Євробачення» Джордан називає традиційне вже голосування за сусідів. Постійний виняток тільки один – Азербайджан і Вірменія, давні супротивники, одне за одного не голосують.

Але стаються й винятки тимчасові. Та ж Росія, яка 2004 року віддала Україні максимальні 12 балів, у 2005-му, після Помаранчевої революції, ледь спромоглася на 2 бали. І цього року результат голосування передбачити було б дуже важко, каже британський фахівець із «Євробачення».

За його словами, конкурс задуманий як телешоу, як легка розвага. «Насправді ж напруженості в Європі виявляються і на «Євробаченні», особливо під час голосування. І це попри те, що, як заявляється, «Євробачення» аполітичне. Та воно за своєю суттю політичне, подобається це його організаторам чи ні», – каже Пол Джордан.

Матеріал готували: Daisy Sindelar, Валентин Барышников, Сергій Драчук

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG