Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 19:41

Я хочу, щоб у Кремлі чули «аромат» своєї політики – українська режисерка


Київ – Babylon’13 – одна з небагатьох арт-спільнот, що наважується знімати фільми в зоні АТО. Авторство короткометражних стрічок, які «вавилоняни» викладають потім на свій youtube-канал, не розкривають. Водночас кажуть про плани зробити кілька повнометражних фільмів про події на сході. Одна з режисерок проекту Лариса Артюгіна нещодавно повернулася зі зйомок у зоні АТО, провівши певний час із батальйоном «Донбас». Як знімають кіно під час війни, вона розповіла Радіо Свобода.

– Насправді ми проїхали Артемівськ, Красноармійськ, Попасну і Лисичанськ. Але перебували на базі у Попасній, більшість часу провели там. А до того я записувала багато дуже інтерв’ю з бійцями, які поверталися на полігон у Нові Петрівці: і батальйону «Донбас», і Першого резервного батальйону, і Другого резервного, тобто у мене таке враження, що я вже побувала на АТО не один раз.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

– Чому Ви зараз вирішили поїхати на Донбас як режисер?

Український глядач не знає, як влаштована реальність зараз на сході. Тому для мене громадянський обов’язок і професійний обов’язок – знімати про це кіно
Лариса Артюгіна

– За великим рахунком, ми не маємо достатньо візуальної інформації, тобто ми маємо інформацію журналістську, але український глядач не знає, як влаштована реальність зараз на сході. Запитують багато, відколи я повернулась: от як там? І знаєте, у мене таке відчуття, що це приблизно, як на Майдані: можна було описати, що таке Майдан, але щоб відчути, як це насправді, варто було приїхати на Майдан. Так само і з зоною АТО: є речі, які важко передати не тільки словами, а й навіть зображеннями. Це дуже схоже, як на мене. Тому для мене громадянський обов’язок і професійний обов’язок – знімати про це кіно.

– Що було найскладнішим для Вас?

Дуже важко було дихати в дорозі між Попасною і Лисичанськом, тому що місто сепаратистів не ховає, їх їдять мухи. І цей аромат війни, аромат сучасної «росіянської» політики…Я б хотіла, щоб його відчували в Кремлі.
Лариса Артюгіна

– Найбільш складним було носити на собі бронік і каску у тридцятиградусну спеку. А ще дуже важко було дихати в дорозі між Попасною і Лисичанськом, тому що місто сепаратистів не ховає, їх їдять мухи. І цей аромат війни, аромат сучасної «росіянської» політики…Я б хотіла, щоб його відчували в Кремлі.

– Що, на Вашу думку, потрібно обов’язково показувати у зв’язку з подіями на Сході? І чи є щось, чого не варто показувати в кіно?

У мене зараз тяжкий емоційний стан, бо щодня я дізнаюсь про «двохсотих», і це ці люди, з якими я планувала записати інтерв’ю
Лариса Артюгіна

– Я вважаю, що немає таких речей, які не можна показувати. Питання в тому, як це робити. Дуже потрібно і важливо показувати людей, які зараз воюють за нашу незалежність, захищають наш із вами життєвий простір, ще й із такої цинічної причини, що їх убивають і вони перестають існувати фізично. У мене зараз тяжкий емоційний стан, бо щодня я дізнаюсь про «двохсотих», і це ці люди, з якими я планувала записати інтерв’ю, якийсь епізод для фільму, хотіла поспілкуватись, познімати їх, але такої можливості більше немає.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Тому перше, що потрібно робити – це знімати людей на війні, людей у військовому побуті, які часто приходять на невідому для них землю, оскільки там воюють не тільки вихідці із сходу України. Друге, що важливо – знімати, як вони живуть, як спілкуються із місцевим населенням, чути думки цих людей.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Ці думки дуже різні, часто радикальні, агресивні, часто – навпаки. Але страшенно важливо, щоб обидві сторони комунікували між собою, і ця комунікація для кіно дуже цікава. Ну, і для країни в цілому, для розуміння ситуації, ну, і для зміни ситуації важливо, щоб ми розуміли, в якій країні ми живемо. Розуміння цього дає розуміння того, як виходити з цієї ситуації, як зупинити війну, не дати їй поширитись.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG