Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр-міністр Японії вперше відвідає Україну і привезе мільярд доларів


Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе
Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе

«Ніколи відносини Японії та України не були на такому близькому і високому рівні»

Вперше в історії двосторонніх відносин відбудеться візит прем’єр-міністра Японії до України. Сіндзо Абе як чиновник найвищого рангу «країни сонця, що сходить», перебуватиме у Києві 5-6 червня. Його візит напередодні саміту «Великої сімки» свідчить про перспективу для плідних стосунків і велику підтримку, кажуть у міжпарламентській групі Україна-Японія.

ЗАВАНТАЖИТИ

Поки прем’єр Японії Сіндзо Абе прямує до України, про мету його візиту журналістам розповів посол Японії в Україні Шігекі Сумі. За його словами, у прем'єра його країни є три основні мети: перша – підняти рівень двосторонніх відносин, друга – підтримка реформ, а третя – показати, що Японія є прихильником мирного врегулювання конфлікту на сході.

«Лише минулого року Японія надала Україні 1,84 мільярди доларів. Ми є найбільшим одноосібним донором для України. Я сподіваюсь, що ці гроші допоможуть втілити реформи, а також допоможуть покращити життя людей», – сказав Шігекі Сумі.

Крім того, посол анонсував, що під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком 6 червня підпишуть проект реконструкції Бортницької станції аерації у Києві. Це стане найбільшим грошовим внеском Японії в Україну – 1,1 мільярда доларів.

«Станція вичерпала себе і технічно, і фізично, адже не була розрахована на таку кількість людей і на таке навантаження. Вона в аварійному стані вже багато років, але грошей для того, щоб будувати нову в Україні немає. Так що це дуже вчасно. Питання лише, щоб ці гроші були використані ефективно, а проект був сучасним», – коментує такий подарунок директор Національного екологічного центру Ярослав Мовчан.

Візиту японського прем’єра дуже раді і у міжпарламентській групі Україна-Японія у Верховній Раді, керівником якої є нардеп від «Народного фронту» Леонід Ємець.

«Ніколи відносини Японії і України не були на такому близькому і високому рівні. Це говорить про те, що нарешті Японія бачить в Україні гідного партнера. Це і питання інвестицій, і міжнародної підтримки у питанні війни з Росією. Тут Японія дуже чітка і сувора у своїх позиціях і ми за це їй надзвичайно вдячні», – каже депутат.

Окрім реконструкції Бортницької станції аерації, японська сторона вже профінансувала навчальні курси для українських бізнесменів, допомагала у проведенні виборів, відправила в Україну Спеціальну моніторингову місію, а також надала 700 тисяч доларів на екстрену допомогу внутрішньо переміщеним особам та гуманітарну допомогу. Ще 16,6 мільйонів доларів Японія надала на відбудову інфраструктури східних областей.

  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG