Вперше в історії двосторонніх відносин відбудеться візит прем’єр-міністра Японії до України. Сіндзо Абе як чиновник найвищого рангу «країни сонця, що сходить», перебуватиме у Києві 5-6 червня. Його візит напередодні саміту «Великої сімки» свідчить про перспективу для плідних стосунків і велику підтримку, кажуть у міжпарламентській групі Україна-Японія.
Поки прем’єр Японії Сіндзо Абе прямує до України, про мету його візиту журналістам розповів посол Японії в Україні Шігекі Сумі. За його словами, у прем'єра його країни є три основні мети: перша – підняти рівень двосторонніх відносин, друга – підтримка реформ, а третя – показати, що Японія є прихильником мирного врегулювання конфлікту на сході.
«Лише минулого року Японія надала Україні 1,84 мільярди доларів. Ми є найбільшим одноосібним донором для України. Я сподіваюсь, що ці гроші допоможуть втілити реформи, а також допоможуть покращити життя людей», – сказав Шігекі Сумі.
Крім того, посол анонсував, що під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком 6 червня підпишуть проект реконструкції Бортницької станції аерації у Києві. Це стане найбільшим грошовим внеском Японії в Україну – 1,1 мільярда доларів.
«Станція вичерпала себе і технічно, і фізично, адже не була розрахована на таку кількість людей і на таке навантаження. Вона в аварійному стані вже багато років, але грошей для того, щоб будувати нову в Україні немає. Так що це дуже вчасно. Питання лише, щоб ці гроші були використані ефективно, а проект був сучасним», – коментує такий подарунок директор Національного екологічного центру Ярослав Мовчан.
Візиту японського прем’єра дуже раді і у міжпарламентській групі Україна-Японія у Верховній Раді, керівником якої є нардеп від «Народного фронту» Леонід Ємець.
«Ніколи відносини Японії і України не були на такому близькому і високому рівні. Це говорить про те, що нарешті Японія бачить в Україні гідного партнера. Це і питання інвестицій, і міжнародної підтримки у питанні війни з Росією. Тут Японія дуже чітка і сувора у своїх позиціях і ми за це їй надзвичайно вдячні», – каже депутат.
Окрім реконструкції Бортницької станції аерації, японська сторона вже профінансувала навчальні курси для українських бізнесменів, допомагала у проведенні виборів, відправила в Україну Спеціальну моніторингову місію, а також надала 700 тисяч доларів на екстрену допомогу внутрішньо переміщеним особам та гуманітарну допомогу. Ще 16,6 мільйонів доларів Японія надала на відбудову інфраструктури східних областей.
Дивитись коментарі (5)
Завантажити більше коментарів