Доступність посилання

ТОП новини

Відставка Яценюка завадила б реформам – екс-посол США в Україні


(©Shutterstock)

«Голосування про недовіру уряду можна порівняти із виставою японського театру масок Кабукі» – американський журналіст

Провал голосування за відставку уряду Яценюка у Верховній Раді можна вважати позитивною подією, адже дочасні вибори могли б завадити уряду України займатись впровадженням реформ. Так вважає колишній американський дипломат, експерт з питань Східної Європи Джон Гербст, який у 2003–2006 роках був послом США в Україні, а нині очолює центр досліджень Євразії в аналітичному центрі Atlantic Council (США).

Ймовірніше за все, цього року вдасться уникнути дочасних виборів
Джон Гербст

«Провал голосування про недовіру уряду частково реабілітував Яценюка (після критики з боку Порошенка – ред.). Ймовірніше за все, цього року вдасться уникнути дочасних виборів. Сумарно, це є позитивом, адже нові вибори могли би відволікти уряд від реформ», – вважає Гербст.

При цьому експерт зазначив, що головною причиною провалу голосування у Раді стала відсутність у Порошенка кандидатури наступника Яценюка, яка була би «прийнятною і для прихильників реформ в самій Україні та за кордоном, і для парламентської коаліції».

У вівторок Гербст також заявив, що Порошенко міг бути взагалі незацікавленим у тому, щоб усунути Яценюка з посади.

Джон Гербст, який був одним із групи західних експертів, котрі критикували діяльність генерального прокурора України Шокіна, висловив сумнів у тому, що відставка останнього задовольнить закордонних кредиторів України, які посилили заклики до боротьби із корупцією в Україні після відставки міністра економіки Айвараса Абромавичуса.

«І Порошенко, і Яценюк перебувають під значним тиском з боку членів уряду, які виступають за реформи, Верховної Ради, громадянського суспільства та Заходу за повільний темп боротьби з корупцією», – зазначив Гербст.

Колишній дипломат також наголосив, що за результатами голосування у Раді лишається невідомим, як надалі просуватимуться реформи в Україні і яким буде майбутнє фінансової допомоги Україні.

Чи буде МВФ задоволений відставкою Шокіна та ухваленням законодавства про приватизацію?
Джон Гербст

«Лишається незрозумілим, якою буде наступна стадія реформ та майбутнє міністрів-реформаторів. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард оприлюднила дві сильні критичні заяви щодо реформ в Україні протягом останніх двох тижнів. Українська економіка залежить від позики у 17,5 мільярда доларів, наступний транш якої досі не погоджено. Чи буде МВФ задоволений відставкою Шокіна та ухваленням законодавства про приватизацію? У цьому не можна бути впевненими», – зауважив Гербст.

При цьому експерт зазначив, що у нинішній ситуації президент України Петро Порошенко буде зацікавлений у тому, щоб на посадах в уряді залишились міністри-реформатори.

«Якщо більшість міністрів-реформаторів підуть, або уряд Яценюка розвалиться без життєздатної заміни, Порошенко опиниться у складній ситуації. Через це ми можемо очікувати, що він знайде, як вийти з кризи так, щоб лишити на посадах команду реформаторів», – пише Гербст.

Потужний тиск з боку Заходу, можливо, допоміг Яценюку пережити голосування за недовіру уряду
Дейвід Герценгорн

Події у Верховній Раді прокоментував і Дейвід Герценгорн, журналіст видання The New York Times. На його думку, Яценюк міг зберегти посаду і внаслідок тиску з боку Заходу, який не зацікавлений у дочасних виборах в Україні та, відповідно, переформатуванні влади, яке могло би негативно вплинути на обраний країною курс.

«Потужний тиск з боку Заходу, включно зі США, можливо, допоміг Яценюку пережити голосування за недовіру уряду; при цьому в Києві не стихають вимоги про відставку уряду», – зазначив журналіст у своєму Twitter.

«Суть того, що відбулось в Україні: люди, які стояли на Майдані під час Революції гідності, відчувають себе зневаженими через провали уряду, а голосування про недовіру уряду можна порівняти із виставою японського театру масок Кабукі», – пише журналіст.

Дивитись коментарі (16)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG