Доступність посилання

ТОП новини

На переговорах у Мінську вимагають звільнити Надію Савченко


Надія Савченко під час засідання суду. Архівне фото
Надія Савченко під час засідання суду. Архівне фото

«Ми вимагаємо негайного звільнення, вона була викрадена з української території. І весь судовий процес – це фарс і знущання» – Марчук

Мінськ – Представники Росії у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі відмовляються визнавати аргументи української сторони, відповідно до мінських домовленостей минулого року, за звільнення полоненої Надії Савченко. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив представник України у підгрупі з питань безпеки Євген Марчук.


Питання звільнення Надії Савченко з російської в’язниці відповідно до шостого пункту Мінських угод 2015 року лунало напередодні в четвер під час засідань майже усіх підгруп. Про свою заяву на засіданні підгрупи з питань безпеки представник України Євген Марчук розповів Радіо Свобода.

Передайте, що ми також вимагаємо негайного звільнення, що вона була викрадена з української території. І весь судовий процес – це фарс і знущання
Євген Марчук

«Я поставив запитання однозначно, хоч російська сторона відбивалася, що вона неправомірна, але я говорю: передайте, що ми також вимагаємо негайного звільнення, що вона була викрадена з української території. І весь судовий процес – це фарс і знущання», – сказав Марчук.

Росіяни посилаються на «розподіл влади»

За словами Євгена Марчука, російська сторона відбивалася, що це «не предмет нашої дискусії», що в них «є принцип розподілу влади і судова влада непідвладна політичній владі».

«Він ще там хотів сказати, що це, мовляв, значить, що всі, хто зазіхає на життя російських солдат… Я йому і кажу: слухай, Андрей Александровіч (представник Росії у підгрупі з питань безпеки), не мені розказуй, ви ж знаєте, хто і як її викрадав, і які фальсифікації робили».

З окремою заявою щодо звільнення Надії Савченко виступила також представниця України у гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко та Роман Безсмертний, представник у підгрупі з політичних питань. Заявив про вимоги негайно звільнити Надію Савченко і представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на засіданні у вузькому колі за участю представника Росії Бориса Гризлова.

Ми іще не дійшли до кінця і не можемо говорити про принципи обміну «усіх на усіх»
Мартін Сайдік

Посередник від ОБСЄ на переговорах у Мінську посол Мартін Сайдік зміг лише підтвердити, що тема звільнення Надії Савченко лунала на засіданнях, але ніяк не прокоментував її. Щодо довгоочікуваного звільнення та обміну усіх полонених посол Сайдік заявив у відповідь на запитання Радіо Свобода: «Так, була ця тема і буде тема, тому що, на жаль, ми іще не дійшли до кінця і не можемо говорити про принципи обміну «усіх на усіх». Тому ми й далі будемо працювати у цій тематиці щодо звільнення утримуваних осіб».

Обстріли руйнують вже відновлене

За словами Мартіна Сайдіка, і на засіданні у Парижі у форматі керівників МЗС «нормандської четвірки», і цього разу в Мінську обговорювалося питання дотримування режиму тиші та припинення вогню на Донбасі. Але про якийсь прогрес він повідомити не зміг.

Посол Сайдік зауважив, що обстріли заважають вирішенню інших проблем, у тому числі соціальних та економічних, а також руйнують вже відновлену інфраструктуру.

На цю ж тему:

11.03.2016
Санкції за Савченко дадуть свої плоди – євродерутат

«Це серйозно, і Кремль повинен розуміти» – депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс далі

  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG