Доступність посилання

ТОП новини

У Сенаті США знову говорили про Україну і постачання їй зброї


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Тему надання Україні «Джавелінів» порушив Джон Маккейн на слуханнях, де розглядалася кандидатура Кертіса Скапарротті на командувача сил НАТО і США в Європі

Кандидат на посаду головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі і командувача військ США в Європі виступає за збільшення військової допомоги Україні, зокрема, за надання українській армії протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» (Javelin).

Наразі, генерал Кертіс Скапарротті чекає остаточного затвердження його кандидатури на цій посаді. До того, він працював командувачем сил США у Південній Кореї. Про свою позицію щодо українсько-російської війни та місця США на європейській карті Скапарротті розповів на слуханнях у Сенатському комітету з питань збройних сил, на яких розглядалася його кандидатура.

Генерал Скапарротті передбачає активізацію російських військових та сепаратистів на сході України і відповідно виступає за надання Україні «Джавеленів». Про це він заявив на слуханнях, відповідаючи на запитання голови Сенатського комітету Джона Маккейна.

Я вважаю, ми повинні надати Україні озброєння, яке вони потребують, щоб захистити їхній суверенітет, і яке вони у змозі використовувати
Кертіс Скапарротті

«Я вважаю, ми повинні надати Україні озброєння, яке, на нашу думку, вони потребують, щоб захистити їхній суверенітет, і яке вони у змозі використовувати», – зазначив Скапарротті .

«Чи вони потребують і чи можуть користуватися «Джавелінами»?», – запитав сенатор Джон Маккейн.

«Я думаю, у їхній ситуації протитанкова зброя, така як «Джавеліни», є необхідною. Сподіваюсь, ви зробите це питання пріоритетним», – відповів генерал армії США.

Кертіс Скапарротті виступає за постійну дислокацію американських військ у Європі, щоб протистояти агресивним діям Росії.

«Постійна дислокація військ дає можливість встановити тривалі, щоденні взаємовідносини з нашими союзниками. Це краще робиться, коли війська дислоковані не тимчасово, а на постійній основі. Це те, що сприяє чітким діям, тіснішим взаєминам і, очевидно, це спокійніше для самих військових, вони можуть переїхати туди зі своїми родинами», – наголосив кандидат в командувачі об’єднаних сил НАТО і військ США в Європі.

Росію Скапарротті назвав найбільшою загрозою для Сполучених Штатів. Іншими загрозами для США він вважає тероризм та кризу біженців.

Американські оглядачі порахували, що загалом учасники Сенатських слухань у комітеті з питань збройних сил згадали Росію 75, а Володимира Путіна – 13 разів.

Впливовий сенатор і колишній кандидат у президенти США Ліндсі Ґрем, який є палким прихильником України у Конгресі, запитав у Скапарротті чи вважає він, що Росія намагається розділити Європу.

Кертіс Скапарроті: Так, вважаю.

Ліндсі Ґрем: Чи вважаєте, що Путін не хотів би нічого іншого, як тільки, щоб США вийшли з НАТО?

– Так, вважаю.

– Чи Ви погоджуєтесь, що для країн Балтії настали б дуже темні часи, якби Америка вийшла з НАТО?

– Так, пане сенаторе.

– Тож, Путін отримав би найбільше вигоди від розвалу НАТО…?

– Так, я вважаю, Путін свідомо намагається розділити Альянс.

Кертіс Скапарротті замінить на посаді генерала Філіпа Брідлава, який неодноразово закликав уряд США збільшити військову підтримку Україні.

В оборонному бюджеті США на 2016 рік передбачається надання 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні, з них 50 мільйонів можуть бути використані на оборонне озброєння, якщо так вирішить президент США.

Президент Барак Обама виступає за політичне вирішення конфлікту на сході України. Його адміністрація відмовляється надавати Україні смертоносну зброю. Між тим, у Білому домі наголошують, що це рішення не остаточне і може бути змінене у разі ескалації агресії Росії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG