Доступність посилання

ТОП новини

Робочий день в Україні подовжать, а літні канікули скоротять? (Огляд преси)


Можливо, вже восени 8-годинний робочий день залишиться для багатьох приємним спогадом

Якщо в тіньовому секторі українці працюють часто 12-18 годин на добу, то чому б не поширити їхній досвід на легальних працівників? Cаме так, як припускає дописувач газети «Україна молода», розмірковували розробники нової редакції Трудового кодексу України, які пропонують офіційно не обмежувати тривалість робочого дня. Якщо парламент ухвалить кодекс без відповідних зауважень, можливо, вже восени 8-годинний робочий день залишиться для багатьох приємним спогадом, зазначає «Україна молода».

У цьому ж числі «Україна молода» знайомить з пропозицією освітян скоротити літні канікули, щоб зменшити завантаженість протягом навчального року. Видання нагадує, що в Українi найкоротша тривалість навчання та навчальний рік серед країн Євросоюзу. В Європі школярі відпочивають улітку лише два місяці – липень i серпень, у Німеччині та Польщі – ще менше – близько 1,5 місяця. Водночас, продовження навчального періоду за рахунок скорочення тривалості літніх канікул мало б і свої плюси, зокрема зменшення завантаженості впродовж навчального року. Тоді зникне потреба у проведенні семи уроків на день і великої кількості домашніх завдань. Про перспективи скорочення літніх канікул «Україна молода» розповідає у статті «Украдене щастя?».

Маючи можливість демонтувати «кланово-олігархічну систему», проти якої повстали і перший, і другий Майдан, Петро Порошенко обрав дивну роль стати гарантом її збереження, і цим зв’язав собі руки. Наголошуючи на цьому, газета «День» стверджує, що кланово-олігархічна система демонструє грандіозну вигадливість у здатності до виживання. Газетярі припускають, що ця система може з’їсти і цього президента для свого перезавантаження.

Тоталітаризм перемагає, якщо ми не помічаємо його символів, казав чеський президент Вацлав Гавел. Саме тому, як наголошує газета «Голос України», важливо сьогодні позбавитися символів радянської епохи. Щойно Верховна Рада ухвалила кілька постанов про перейменування низки міст і сіл, як із Москви почали лунати протестні заяви. Що саме обурює Кремль, розповідає газета «Голос України» в публікації «Відновлення душі народу».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG