Доступність посилання

15 Грудень 2017, Київ 11:12

Мітинг проти тортур в ГПУ: мішки, мотузки і мовчання Луценка


Мітинг біля ГПУ у Києві. 17 серпня 2016 року

Київ – Під Генпрокуратурою мітингували зі зв’язаними руками і мішками на голові. Так учасники акції висловлювали свою підтримку співробітникам Національного антикорупційного бюро України, яких, за інформацією відомства, прокурори утримували без протоколу протягом 11 годин і застосовували до них тортури. Генпрокурор Юрій Луценко, брифінг якого анонсували на 17 серпня, до українців не вийшов.

​«Суса – у буцеґарню!» і «Ганьба прокурорам!» скандували під стінами Генпрокуратури у середу вранці. До акції долучилось близько сотні людей: депутати, активісти, журналісти-розслідувачі. Таким чином вони висловлювали свій протест проти жорстокого поводження зі співробітниками НАБУ 12 серпня, про яке ті повідомили напередодні.


Протестувальники звинувачують у застосуванні тортур представників Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ і покладають відповідальність на заступника начальника цієї структури – Дмитра Суса, який нещодавно став фігурантом скандалу із зареєстрованим на бабусю позашляховиком.

Той, у свою чергу, раніше заявляв, що вважає звинувачення помстою за викриття незаконного, за словами Суса, прослуховування з боку НАБУ.

Те, що зараз відбувається – це контрреволюція, заявив на мітингу депутат Мустафа Найєм.

Мустафа Найєм
Мустафа Найєм

«У СБУ, Генпрокуратурі, судах, МВС донині працюють люди, які знищували того ж Луценка, того ж Порошенка, ту ж Тимошенко – і зараз єдине, що робить Юрій Луценко, і що вони вважають за можливе – це боротися із Національним антикорупційним бюро», – сказав він.

Генпрокурор четвертий день мовчить – Шабунін

Вперше після Майдану зафіксовано факт незаконного затримання людей працівниками Генпрокуратури, утримання цих людей у підвалі і застосування до них тортур, наголосив на мітингу голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Віталій Шабунін
Віталій Шабунін

«Після цього в нормальній країні або генпрокурор викидає на смітник історії всіх, хто це робив, і їхніх керівників, або іде у відставку сам. Генпрокурор уже четвертий день мовчить», – обурюється активіст.

Не зрозуміло, чи Юрій Луценко зараз у Києві. Вчора прес-служба Генпрокуратури оприлюднила інформацію про підписання меморандуму між прокуратурами України та Ізраїлю, який очільники обох відомств підписали у Тель-Авіві, на сторінці самого Луценка у Facebook наразі останній запис датується 14 серпня. Речник Генпрокуратури Андрій Демартіно сказав Радіо Свобода, що 17 серпня коментарів і реакцій на вимоги активістів, озвучені на мітингу, не очікується.

Натомість на сайті Генпрокуратури з’явився звіт за роботу протягом останніх семи місяців. Про успіхи щодо боротьби з корупцією написав у Facebook і військовий прокурор Анатолій Матіос.


Треба прибрати згадки про ГПУ з Конституції – Матвійчук

Правозахисниця Олександра Матвійчук із «Центру громадянських свобод» закликала створити слідчу групу для розслідування заяви про катування при незалежному органі – Національній поліції. Ситуація, коли функції різних державних органів перетинаються, але вони перебувають у різному підпорядкуванні, провокує війну відомств, вважає вона.

Олександра Матвійчук
Олександра Матвійчук

«Навіть після розбору цього інциденту ситуацію і проблему в цілому це не вирішить, – наголошує Матвійчук. – Правозахисна спільнота ще на етапі внесення змін до Конституції вимагала від парламенту, від президента, щоб згадка про Генеральну прокуратуру з Конституції була прибрана. Тому що цей сакральний конституційний статус заважає кардинальному реформуванню «государєвого ока».

Водночас, колишній генеральний прокурор Віктор Шокін зазначив у ефірі телеканалу «112 Україна», що причина конфлікту – у самому створенні НАБУ. На його переконання, Національне антикорупційне бюро має бути департаментом при Державному бюро розслідувань, а не самостійним органом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG