Доступність посилання

ТОП новини

Дональд Трамп звинувачує лідерів республіканців у нелояльності щодо нього


Дональд Трамп
Дональд Трамп

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп у вівторок висловив розчарування у лідерах партії та заявив, що тепер з нього «знято кайдани».

«Прекрасно, що з мене знято кайдани і тепер я можу битись за Америку саме так, як хочу того я сам», – твітнув політик.

Заява прозвучала після того, як низка впливових законодавців-республіканців відкликали свої заяви на підтримку Трампа та закликали його вийти з перегонів після публікації відеозапису хамських висловлювань Трампа про жінок, зроблених 11 років тому. Розрив лідерів партії із Трампом при цьому не позначився значним чином на його популярності серед рядових республіканців.

У відповідь на численні заклики республіканських законодавців знятись із виборів, Трамп закликав своїх прихильників не підтримувати законодавців, які проявили нелояльність до нього, на виборах до Конгресу та заявив, що демократи проявили значно більшу лояльність до своїх кандидатів, ніж республіканці.

«За винятком того, як демократи «кинули» Берні Сандерса із номінацією від партії, вони показали себе більш лояльними один до одного, ніж республіканці», – твітнув Трамп.

«Нелояльні республіканці гірші за брехливу Клінтон. Вони атакують з усіх боків. Вони не знають, як перемагати, але я дам їм урок!» – пише Трамп.

Він також зробив низку заяв, які можна сприймати, як повний розрив з істеблішментом партії.

«Попри те, що я колосальним відривом виграв другі дебати із Клінтон (на це вказують усі опитування громадської думки), важко працювати, коли спікер Палати представників, республіканець Пол Раян та інші абсолютно мене не підтримують!» – пише у Twitter кандидат у президенти США.

«Наш дуже слабкий та нефективний лідер Пол Раян (лідер республіканців у Палаті представників США – ред.), отримав на горіхи від членів партії за його нелояльність», – твітував Трамп.

Насправді опитування громадської думки, проведені після оприлюднення відео, вказали на значне падіння рейтингів політика, що вплинуло на його позицію. За даними окремих опитувань, його відставання від Клінтон сягнуло 10 і більше відсотків.

Проте наступне опитування, проведене власне після дебатів, на яких, на думку деяких оглядачів, Трамп проявив себе дуже сильно, його відставання від Клінтон скоротилось до 5%. На це вказують дані дослідження, проведеного Politico/Morning Consult. Клінтон має підтримку 46% виборців, а Трамп – 41%, зазначає видання The Hill.

Натомість опитування каналу NBC вказує, що після других президентських дебатів, Клінтон випереджає Трампа на 9%. При цьому перед дебатами (вже після публікації висловлювань Трампа) це ж видання давало Клінтон перевагу над республіканцем у 11%.

Характерно, що понад 70% республіканських виборців заявили, що останній скандал не вплинув на їх підтримку Трампа.

Дісталось від Трампа і впливовому сенатору Маккейну.

«Дуже чорноротий сенатор Маккейн благав мене підтримати його під час праймеріз (я його підтримав і він переміг), а тоді залишив мене через приватні коментарі!» – також заявив Трамп.

Всупереч численними заявам з боку прихильників демократів та навіть консервативних оглядачів, Трамп, схоже, пережив скандал, якому пророкували роль останнього гвіздка у труну президентських амбіцій мільярдера. Наближене до Трампа видання Breitbart у вівторок зазначило, що за кількістю відвідувачів його передвиборчих мітингів Трамп значно і стабільно випереджає Гілларі Клінтон, у таборі якої днями, заявили що рекордна для її заходів явка склала майже 20 000 осіб. Трамп, за інформацією видання, регулярно заявляє, що збирає аудиторію до 20 000 і більше осіб.

«Багато з цих республіканців, які заламують руки – вони насправді бояться не того, що Трамп програє: вони налякані до смерті, що Трамп переможе», – заявив в інтерв’ю каналу Fox колишній претендент на президентську номінацію від Республіканської партії Майк Гакабі.

За словами політика, «Трамп може поламати зручні для них (критичних щодо Трампа республіканців – ред.) ігри за правилами фінансових донорів».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG