Доступність посилання

ТОП новини

Нові санкції проти Росії підтримують у Конгресі США – сенатор Джін Шагін


Президент Росії Володимир Путін під час відзначення 10-річчя телеканалу «Russia Today», фото 2015 року

Член комітету Сенату з міжнародних відносин демократ Джін Шагін запропонувала Конгресу розглянути план протидії спробам Росії вплинути на ситуацію в США і країнах Європи, які вона називає «атакою на демократію».

Сенатор пропонує розширити санкції проти Москви, включивши в санкційні списки ключові російські енергетичні компанії, збільшити військову і фінансову підтримку НАТО, розширити програму допомоги Україні, включаючи поставку озброєнь і військової техніки, а також розробити стратегію протидії кампанії дезінформації, яку веде Кремль, в тому числі домогтися того, щоб російський телеканал RT й інформаційне агентство Sputnik офіційно визнали, що фінансуються з державного бюджету РФ.

В інтерв’ю «Голосу Америки» сенатор Шагін розповіла про те, чи підтримують її план в Конгресі США.

– Ви запропонували план протидії «російській агресії». Чи підтримують цей план у Конгресі?

– Так. Законопроект про розширення санкцій підтримують представники обох партій в Конгресі, і зараз ми повинні переконати лідерів республіканців у верхній палаті розглянути цю ініціативу і винести її на голосування.

В рамках ініціативи щодо зміцнення безпеки в Європі, НАТО вже почав передислокацію військ в цьому регіоні. США збільшують військову підтримку цієї ініціативи: тільки сьогодні з’явилася інформація, що ми розмістимо ще одне бойове з’єднання, одну бригаду в Польщі.

Це рішення користується величезною підтримкою (в Конгресі), і ми повинні змусити Росію зрозуміти, що налаштовані дуже серйозно.

Що стосується кампанії дезінформації, яку проводить Москва, то ми повинні продовжити розробку стратегії, щоб цьому протистояти, і в цьому зацікавлені в Конгресі.

У Конгресі обидві партії підтримують Україну і прагнення влади цієї країни побудувати демократичну державу
Джін Шагін

Крім цього, в Конгресі обидві партії підтримують Україну і прагнення влади цієї країни побудувати демократичну державу. Так що у законопроекту є дуже добрі перспективи.

– Чи підтримує цей законопроект адміністрація президента Трампа?

– Поки що зарано робити висновки, тому що ця адміністрація тільки починає працювати. Я бачу, що президент уже змінив свою позицію щодо НАТО, і це обнадіює. Держсекретар США також зробив заяву про те, наскільки важливе співробітництво в рамках Північноатлантичного союзу.

Поділяє позицію, викладену в нашій пропозиції, глава Пентагону Джим Маттіс, і всі наші союзники (по НАТО). Разом ми набагато сильніші, ніж окремо.

– Ви запропонували законопроект про визнання каналу RT іноземним агентом. Чи є у цього законопроекту майбутнє?

– Поки що зарано говорити про перспективи. Потрібно нагадати, що законопроект – тільки частина спроби розібратися в тому, як працює машина дезінформації. У нас в США існує Перша поправка (до Конституції), що гарантує свободу слова, і ми не можемо, і не хочемо закривати будь-який засіб масової інформації.

При цьому, ми зобов’язані пояснити людям, що саме вони дивляться. Я пробую змінити становище, коли в законодавстві існують «прогалини», що дозволяють RT обходити закон і не інформувати людей про те, що цей телеканал виконує розпорядження уряду Росії.

– Тобто, обговорення цього законопроекту триватиме?

– Я сподіваюся. Думаю, що скоро в Сенаті пройде (офіційне) слухання на тему цієї ініціативи.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG