Доступність посилання

ТОП новини
29 вересня 2020, Київ 11:52

Російський правозахисний центр «Меморіал» оприлюднив свої висновки, щодо масового поховання на околиці Грозного


Російський правозахисний центр «Меморіал» оприлюднив свої висновки, щодо масового поховання на околиці Грозного

Прага, 6 березня 2001 — Протягом останніх днів на околиці столиці Чеченської Республіки Грозного виявлено, за офіційними даними, 48 мертвих тіл. Російські правозахисники переконані, що більшість загиблих – це жертви свавілля російських військових, котрі загинули внаслідок так званих «позасудових» розправ. Тіла, які виявлено на околиці Грозного поблизу російської військової бази в Ханкалі, здебільшого належать мирним мешканцям. Ці особи не були затримані у перебігу бойових дій, а стали жертвами «позасудових» розправ. Такий висновок зробили представники російського правозахисного центру «Меморіал», які повернулися із Чечні.

На прес-конференції у Москві, виконавчий директор «Меморіалу» Тетяна Касаткіна та керівник програми «Гарячі точки» Олег Орлов назвали абсурдною заяву прокурора Чечні Всеволода Чернова, про те, що, нібито, на околиці Грозного, поблизу російської військової бази в Ханкалі чеченські бойовики ховали своїх соратників.

Як наголошують російські правозахисники, цей район перебуває під контролем російських військ понад рік. Цю територію, не раз, так би мовити, «зачищали», і військові не могли не помітити останків загиблих. Та й чеченські повстанці не стали б ховати своїх бійців поблизу російської військової бази.

На сьогодні вже опізнано 10 тіл загиблих. За повідомленнями, що надходили раніше, серед них Сайдамін Мусаєв (14 років), Одес Метаєв (21 рік) і Магомед Магомадов. Цих молодих людей, за твердженням їхніх родичів, затримали російські військові 12 грудня минулого року, після чого їх бачили на військовій базі в Ханкалі.

Слід нагади, що тіла загиблих знайдено у різних місцях на території зруйнованого дачного селища «Здоров’я», що колись належало партійній еліті. Їх страчували в різний час. Серед загиблих, які були страчені в різний час, окрім молодих чоловіків є також семеро жінок та особи старшого віку з ознаками насильницької смерті.

На прес-конференції у російській столиці, представники «Меморіалу» продемонстрували фотографії останків загиблих. За їхніми словами, на цих тілах присутні сліди, як вогнепальних, так і колото-різаних поранень. Укількох трупів відрізані вуха, а в багатьох – сліди від пострілу в голову зі зв’язаними руками.

За словами виконавчого директора «Меморіалу» Тетяни Касаткіної: «знайдені тіла є доказом воєнних злочинів федеральних сил». І вона переконана, що «такі позасудові страти здійснювалися з відома певних представників військового командування чи цивільної влади, що знаходяться за межами Чечні».

Керівництво російського правозахисного центру «Меморіал» заявило, що домагатиметься відкритих парламентських слухань за фактом виявлення масових поховань у Чечні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG