Доступність посилання

ТОП новини

Партійно –парламентський огляд: щодо перереєстрації парламентської більшості


Партійно –парламентський огляд: щодо перереєстрації парламентської більшості

Київ, 9 квітня 2001 - Минулого тижня розпочалася перереєстрація парламентської більшості. Стосовно доцільності цієї процедури довго точилися суперечки між пропрезидентськими і проурядовими фракціями. Спочатку відповідний документ погодилися підписати усі фракції більшості, крім "Батьківщини". Однак, цей процес може втратити сенс, оскільки угоду про створення більшості спокійно підписують і ті депутати, які є членами Форуму національного порятунку. Що з цього може вийти?

Символічно, що першим перереєструвався активіст Форуму національного порятунку, член фракції "Реформи-Конгрес" Володимир Філенко. На запитання журналістів, як він працюватиме далі, відповідь була короткою: "Як працювали, так і будемо працювати".

Прокоментувати одночасне членство депутатів у парламентській більшості і Форумі національного порятунку я попросив першого Президента України, першого координатора більшості Леоніда Кравчука:

Говорить Леонід Кравчук:

“Сьогодні в Україні багато людей, які сповідують подвійну мораль. Іншими словами, немає чистоти поглядів, позиції. У положенні, яке ми ухвалили (це положення про парламентську більшість) все визначено: що потрібно кожному, щоб стати членом більшості, як більшість працює, що потрібно, щоб вийти з неї. Усе це розписано, але непередбачено виключення з більшості. Це ж народні депутати… Включити це питання пропонували, але я тоді був першим координатором і попросив: “Не робіть недемократичних записів”. Тепер це використовують.

Більшість не передбачає позиції, більшість передбачає працю над курсом держави, який сьогодні визначений. Якщо ти не погоджуєшся з цим курсом – виходь з більшості, але щось чекають, міркують… Я думаю найкраще зараз – провести збори більшості. Зібратися всім хоча б один раз. Треба зібратися, визначитися, хто в більшості, хто –ні.”

Я поцікавився і думкою відомого депутата Олександра Волкова, який доклав чи не найбільше зусиль для згуртування депутатів у парламентську більшість.

Говорить Олександр Волков:

“Ті люди, які залишаються у тих фронтах, вони морального права не мають підписувати угоди, де першим пунктом записано, що більшість створена для підтримки реформ президента. А йти з гаслом: “ми проти президента” і підписувати угоду – це аморально”.

Отже, всі мої співрозмовники насамперед посилалися на мораль. Однак, про мораль на вищих щаблях влади переконливо демонструє перебіг касетного скандалу.

Ну а першою зрозуміла, що процедура перереєстрації парламентської більшості перетворюється на фарс, найчисельніша депутатська група більшості "Трудова Україна".

Члени групи заявили, що не братимуть участі в роботі координаційної ради більшості, вважаючи роботу цього погоджувального органу в даних умовах безрезультативною. Як і фракція “Батьківщина”, трудовики вважають, що після останніх подій парламентська більшість остаточно втратила свою політичну доцільність і, фактично, перестала існувати.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG