Доступність посилання

ТОП новини

Одеса: обговорено проект концепції “Кодексу про вибори та референдуми в Україні”


Одеса: обговорено проект концепції “Кодексу про вибори та референдуми в Україні”

Одеса, 23 квітня 2001 - В Одеському будинку вчених проведено конференцію, на якій політологи вищих навчальних закладів та лідери політичних партій Одеси обговорили проект концепції “Кодексу про вибори та референдуми в Україні”.

Подібні обговорення проводяться Комітетом виборців України у більшості областей держави з метою вдосконалити зміст даного проекту і зібрати пропозиції до нинішнього законодавства про вибори в Україні.

Проект розроблено фахівцями Центральної виборчої комісії, Комітету виборців та Міжнародного інституту порівняльного аналізу за підтримки програми “Freedom House” “Партнерство для реформ в Україні” та Агентства міжнародного розвитку США. Концепцію Кодексу розроблено на базі теоретичних розробок українських та закордонних фахівців виборчого законодавства.

Було, зокрема, проведено аналіз практичного досвіду парламентських і президентських виборів у Україні, а також проведення референдумів у різних країнах.

Створення згаданого Кодексу – спроба використати останні дослідження світової правової думки, уникнути помилок та зловживань характерних при проведенні виборів та референдумів.

При розробці Концепції питання про вибір найкращої для України виборчої системи лише дискутується. Ефект від запровадження певної системи з”явиться лише після кількох циклів виборів.

Підготовлений Верховною Радою України проект Закону “Про вибори 2002 року”, за словами учасників конференції, передбачає проведення виборів за новою для України пропорційною системою. На ухвалений у першому читанні проект закону Президент наклав вето, але ймовірність проведення виборів за пропорційною системою зберігається.

Лідери політичних партій підтримали ідею запровадження пропорційної системи на виборах у місцеві органи влади. Ухвалення закону про вибори у такій редакції, на думку більшості учасників конференції, буде сприяти реальному розвитку організаційної структури політичних партій в регіонах і послабленню “адміністративного ресурсу”.

Але, чи готові виборці до таких виборів – покаже лише час...

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG