Доступність посилання

ТОП новини

Економічні новини


Економічні новини

Київ, 8 травня 2001 - За попередніми даними, аварія на шахті ім. Кірова державної голдингової компанії "Макіївугілля" сталася в суботу внаслідок короткочасного викиду метану з товщі порід, який спровокував вибух. Такого попереднього висновку дійшла державна комісія, яка розслідувала причини трагедії, повідомив за підсумками засідання її керівник віце-прем'єр Олег Дубина. При цьому він особливо наголосив, що остаточні висновки про причини аварії можна буде зробити тільки після завершення роботи урядової комісії. Як повідомлялося, внаслідок вибуху метаново-повітряної суміші на шахті ім. Кірова в Макіївці загинули 8 гірників, 35 шахтарів перебувають в лікарні.

Президент України Леонід Кучма збирається перед поданням до Верховної Ради кандидатури нового прем'єра країни провести консультації з керівниками фракцій парламенту, лідерами політичних партій. Ці переговори, найімовірніше, відбудуться після початку пленарних засідань Верховної Ради. Нагадаю, сесійні засідання відновляться 15-го травня. Про це повідомив прес-секретар глави держави Олександр Мартиненко. Президент, як наголосив прес- секретар, зацікавлений у тому, щоб кандидатура нового прем'єра стала компромісною для політичних сил, але "безкомпромісною в проведенні реформ".

Віце-прем'єр-міністр Микола Жулинський вважає, що для президента країни, Леоніда Кучми "було б краще" запропонувати парламентові абсолютно нову кандидатуру на посаду глави уряду, яка б "не була зіграна у Верховній Раді і не мала ніяких зобов'язань перед нею". М.Жулинський припустив, що новим прем'єром може бути "хороший господарник" і не виключив, що він буде з регіонів, можливо, один з нинішніх глав обласних державних адміністрацій. М.Жулинський також заявив, що "сьогодні немає абсолютно ніяких підстав говорити, що зараз існує урядова криза". "Нинішній уряд працює в тому ж режимі, що і раніше", - заявив він, додавши, що нинішній Кабінет міністрів до кінця своїх повноважень виконуватиме свої обов'язки.

Згідно з новою редакцією Земельного кодексу України, підготовленою до другого читання, купівля-продаж землі сільськогосподарського призначення забороняється на невизначений термін. Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин Катерина Ващук на презентації нової редакції Земельного кодексу, підготовленій до другого читання в парламенті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG