Доступність посилання

ТОП новини

Глава дипломатичного відомства України Анатолій Зленко на засіданнях Комітету міністрів Ради Європи. Про зусилля України у покращенні демократії і про призначення послом Росії в Україні Чорномирдіна


Глава дипломатичного відомства України Анатолій Зленко на засіданнях Комітету міністрів Ради Європи. Про зусилля України у покращенні демократії і про призначення послом Росії в Україні Чорномирдіна

Страсбург, 10 травня 2001 - Цього четверга в Страсбурзі розпочалось дводенні зустрічі Комітету міністрів Ради Європи. З цього приводу до Страсбурга прибув міністр закордонних справ України Анатолій Зленко. Глава дипломатичного відомства України взяв участь у дискусіях щодо нового загострення кризи на Балканах, і хоча, як зазначив Анатолій Зленко, становище в Україні формально не стоїть на порядку денному, однак на цю тему йому не оминути звітування перед своїми колегами з інших країн.

Протягом першого дня зустрічей міністерського комітету Ради Європи Анатолій Зленко провів окрему розмову з Генеральним Секретарем Ради Європи Валтером Швімером, якому також розповів про ті зусилля, які робить Україна для покращення стану демократії в країні, зокрема в сфері засобів масової інформації.

В інтерв’ю для «Радіо Свобода» міністр закордонних справ України зазначив, що нині тональність його зустрічей з представниками Ради Європи помітно пом’якшала у порівнянні з тією, якою вона була під час останнього засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи і тепер зажевріла надія що підчас Наступного Засідання ПАРЄ ставлення до України буде більш лояльним і Україні нададуть змогу продовжувати співробітництво з Радою Європи.

Цікаво було довідатись, як Анатолій Зленко оцінює призначення послом Російської Федереції в Україні Віктора Черномирдіна. На що шеф української дипломатії відповів, що Віктор Черномирдін помітна і значна політична фігура, яка досить обізнана з «українським досьє». Віктор Черномирдін відігравав впливову роль у переговорах стосовно поділу Чорноморського флоту, є співавтором так званого «нульового варіанту», тобто поділу закордонних активів та пасивів колишнього РСРС між колишніми його республіками. Одним словом, Віктор Черномирдін знає українську проблематику і його призначення послом в Україні можна оцінити таким, що Україна посідає важливе місце в системі координат російської зовнішньої політики.

До слів Анатолія Зленка один український дипломат, який побажав бути не названим, додав, що призначення послом в Україні такої крупної політичної фігури, як Віктор Черномирдін не слід розцінювати так, що тепер Москва наводитиме свої порядки в Україні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG