Доступність посилання

ТОП новини

Проблеми розширення ЄС. До ситуації на Балканах


Проблеми розширення ЄС. До ситуації на Балканах

Прага, 1 червня 2001 – Західні оглядачі, зокрема європейські продовжують коментувати проблеми розширення Європейського союзу. Цим разом наведемо зокрема відгуки на протидії розширення ЄС з боку Іспанії і Португалії, які отримують найбільші дотації із каси Європейського союзу на вирішення своїх сільськогосподарських проблем, а тепер змушені будуть ділитися цими коштами з новими біднішими членами ЄС, які поки що очікують на прийняття до союзу. Західна преса відгукується також на розвиток подій на Балканах.

Німецька газета «Зюддойче цайтунґ» містить коментар свого оглядача Андреаса Ольдаґа під промовистою назвою «Єдність і жадоба». Автор підкреслює, що гроші були єдиним міркуванням, яким керувалася Іспанія, виступивши за установлення семирічного періоду обмежень в затрудненні у країнах ЄС громадян нових членів, тобто Польщі, Угорщини і Чеської республіки. Зрештою, як зазначає коментатор, останнім часом кожен має на гадці гроші. Виявляєься, що для коштовного залучення низки не надто економічно розвинених нових членів із центрально-європейських країн, Європейський союз не має достатніх фінансових ресурсів. У зв’язку з цим заяви голови Європейської комісії Романо Проді у справі фінансування процесу розширення ЄС, з якими він виступив минулого тижня, коментатор називає порожніми обіцянками.

Інша німецька газета «Ді Вельт» містить коментар Ніколауса Новака на цю ж тему. Автор аналізує нинішню поведінку Іспанії в Європейському союзі, заявляючи, що Мадрід таким чином може створити поганий прецедент. Однак, автор вважає, що за нинішньої ситуації потрібно шукати компромісу, зокрема коли ідеться про 7-річну заборону для громадян нових членів ЄС працювати в інших країнах союзу. Саме цього, зазначає автор, домагається зокрема Німеччина.

У центрі уваги західної преси залишається також ситуація на Балканах. Газета «Вашінгтон пост» у редакційній статті розмірковує роль Сполучених Штатів у миротворчій місії на території колишньої Югославії. Президент Буш, зазначає газета, намагається обмежити американську присутність у регіоні, де останнім часом становище помітно погіршується і де миротворчі сили США тепер необхідні більше, ніж будь-коли раніше. На думку газети, свого часу попередник Буша президент Клінтон теж зволікав з американською участю на Балканах, що допровадило до кривавої війни в Боснії і до кризи в Косові, яка закінчилася ударом сил НАТО під егідою США по югославських стратегічних об’єктах. На закінчення газета перестерігає перед повторенням цієї помилки, яка знову може допровадити до погіршення становища в регіоні Балкан.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG