Доступність посилання

ТОП новини

Звіт Міжнародної Амністії за 2000 рік: Україна знову потрапила до списку 149 країн, у яких брутально порушуються права людини


Звіт Міжнародної Амністії за 2000 рік: Україна знову потрапила до списку 149 країн, у яких брутально порушуються права людини

Київ, 6 червня 2001 - Нещодавно правозахисна організація “Міжнародна Амністія” опублікувала черговий щорічний звіт. За результатами дослідження, Україна знову потрапила до списку 149 країн, у яких брутально порушуються права людини.

Одразу слід зауважити, що “Міжнародна Амністія” звертає увагу насамперед на порушення громадянських і політичних прав людини, як то застосування смертної кари, тортури і нелюдське поводження у місцях позбавлення волі, зникнення людей. Єдиним позитивним зрушенням в правовій сфері України міжнародні правозахисники назвали скасування смертної кари. Керуючись рішенням Конституційного Суду, який визнав неконституційними статті Кримінального Кодексу про смертну кару, 22 лютого 2000 року український парламент проголосував за скасування вищої міри покарання.

Разом з тим, як зазначають автори дослідження, велике занепокоєння викликають численні скарги українських громадян на застосування правоохоронцями фізичного і психологічного тиску під час затримання і допитів. У листопаді 1998 року, під час перебування у Міністерстві внутрішніх справ міста Єнакієво Донецької області, Анатолія Воскобойнікова примусили підписати зізнання, застосувавши проти нього тортури. За свідченням Харківської правозахисної групи, правоохоронці зв”язали Анатолію Воскобойнікову руки і ноги і били його, доки він знепритомнів від болю. Як стверджують автори звіту, в українській армії і досі не викорінено “дідівщину”.

З кожним роком зростає кількість призовників, що закінчили життя самогубством або дезертирували. До розділу “Можливі зникнення” міжнародні правозахисники включили ім”я керівника “Української правди” Георгія Гонгадзе. Міжнародна Амністія приділила значну увагу інцидентові, що трапився 22 березня поблизу Одеси. Тоді берегова охорона обстріляла човен турецьких рибалок, які незаконно займалися промислом на українській території. Внаслідок цього один з рибалок – Гурміз Чинар - загинув, а його колегу було поранено. Як вважають представники міжнародної Амністії, берегова охорона застосувала надмірну силу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG