Доступність посилання

26 Вересень 2017, Київ 02:04

Хто має платити пенсію: держава чи приватні компанії?


Хто має платити пенсію: держава чи приватні компанії?

Прага, 19 червня 2001 ― Держава має розділити відповідальність за соціальне забезпечення громадян з приватними та недержавними організаціями, вважають американські автори дослідження на цю тему. Розвал планових економік та старіння суспільства у розвинутих країнах поставили проблему пенсійного забезпечння однаково гостро для цих суспільств. Американські вчені вважають, що вихід у балансі відповідальності за добробут між державою та ринком.

Країни, які раніше покладалися на державну систему пенсійного та соціального забезпечення дійшли висновку, що вона не дуже ефективно, бо чиновники не мають великого зацікавлення у найефективнішому викорстанні ресурсів. За такої системи ціна підтримки бідних для суспільства стає занадто високою.

З іншого боку, ті країни, які переклали всю відповідальність за піклування про добробут на ринок, також стикнулися з великою кількістю проблем. Наприклад, такі заходи, як щеплення є кориснішими для всього суспільства, ніж для окремої людини, тому ринок має тенденцію до недооцінення побіних програм.

Виходячи з цього автори дослідження, що публікує американський інститут з проблем економік, що розвиваються, говорить, що держава повинна залишатися відповідальною за ті програми соціального добробуту, від яких виграє все суспільство. З іншого боку, ті програми, де найбільшу вигоду отримують окремі члени суспільства, повинні бути передані в руки приватних інституцій. Але при цьому держава повинна допомогти тим, чиї доходи не дозволяють їм повністю скористатися перевагами приватної системи.

Експерти ООН при цьому зазначають, що навіть при поділі відповідальності за бідних і нужденних між державою і ринком, залишається багато проблем, які можуть вирішити лише недержавні організації, такі як релігійні та гуманітарні об’єднання.

Таким чином, на думку оглядача Радіо Свобода, Пола Ґоубла, фахівці ООН пропонують розв’язок, який може примирити два підходи – державоцентриський, який вже відходить у минуле, та ринкоцентриський, який, як здається, продовжує панувати сьогодні.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG