Доступність посилання

ТОП новини

Слідство у справі терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні


Слідство у справі терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні

Прага, 13 вересня 2001 – Згідно із заявами офіційних осіб США, американським слідчим органам вдалося ідентифікувати окремих осіб, причетних до вівторкових терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні. За словами генерального прокурора США Джона Ашкрофта, деякі з терористів закінчували льотні училища у Сполучених Штатах.

Слідство розпочато негайно після варварських терористичних актів. Оголосивши нагальне і широкомасштабне слідство, генеральний прокурор Ашкрофт залучив до акції весь 4-тисячний персонал ЦРУ і додаткові сили. Паралельно слідство веде також Федеральне бюро розслідувань. Слідчі бригади працюють у Бостоні, де терористи захопили два літаки, а також на Флориді, в Німеччині і в інших країнах. Спростовуючи закиди, що Центральному розвідувальному управлінню США не вдалося запобігти терористичним актам, директор ЦРУ Джордж Тенет заявив у середу, що виявляти злочини самовбивць-фанатиків нелегко, однак, у минулому їхні терористичні акти завжди були розкриті і, за словами Тенета, це станеться й тепер. Він підкреслив, що в минулому, дякуючи зусиллям працівників його відомства, вдалося врятувати життя тисяч людей.

Як показують перші результати слідства, терористичні акти здійснили послідовники Осами Бін Лядена, який дотепер перебував на території Афганістану під охороною режиму талібан. У здійсненні терористичних актів запідозрено приниймні 50 осіб. На бортах чотирьох захоплених літаків було приблизно до 24-х терористів. Згідно з повідомленнями, буквально в день здійснення терористичних актів, працівникам ФБР вдалося зідентифікувати чотирьох терористів. Двоє з них - Могаммед Атта, який перебував у США з єгипетським паспортом, і Марван аль-Шеггі з Об’єднаних арабських еміратів (зрештою, терористи користуються паспортами різних країн, в тому числі європейських) серед інших сіли в Бостоні на захоплені літаки, які здійснили терористичні акти в Нью-Йорку. За фотографіями терористів опізнав власник приватної льотної школи в містечку Голівуд на Флориді, де обидва проходили підготовку. За словами власника школи, ніхто не очікував такого розвитку подій. Їх опізнали також працівники ресторану і власник помешкання, де вони жили, проходячи льотну підготовку.

Жодних повідомлень про арешти поки що не надходило, затримано лише кілька запідозрених осіб за порушення імміграційних законів і затримано одну особу в Бостоні після обшуку в одному з готелів. Тим часом німецька поліція в Гамбурґу теж веде слідство у справі останніх терористичних актів у Сполучених Штатах. Там теж затримано дві особи, запідозрених у причетності до злочину.

Тим часом німецьке інформаційне агентство ДПА, посилаючись на свідчення колишнього афганського пілота, який називає себе Расулом Бірвазом і який тепер живе в Лондоні, повідомляє про льотну підготовку в Афганістані 14-х ісламських екстремістів на Боїнґу-727. Талібан змусив згаданого пілота і чотирьох інших навчити 14-х арабів і кількох афганців та пакистанців літати на літаках афганських авіаліній Аріана. Кілька з них, за словами афганського пілота, плавно розмовляють англійською мовою і могли перекладати льотні інструкції з англійської на арабську. Пізніше вони проходили підготовку на воєнно-повітряній базі Баміян неподалік Кабула, де їх вчив літати афгарський офіцер і пакистанський генерал, відомий під іменем Іслам Хан.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG