Доступність посилання

ТОП новини

Огляд української преси


Огляд української преси

Київ, 26 вересня 2001 - Газета “Вечірні вісті” стверджує, що здатність т.зв. “адмінресурсу” впливати на хід та результати виборчої кампанії є однією з найголовніших проблем демократії в Україні. На цьому також наголошувалося на конференції, що мала назву “Адмінресурс на парламентських виборах в Україні: можливості демократичного протистояння”, про яку часопис докладно розповідає в матеріалі “Звичайна злочинність, або Що таке адмінресурс і як з ним боротися”.

Тим часом, Закон України про вибори до Верховної Ради і досі не підписаний Президентом держави, який на зустрічі з журналістами з регіональних засобів інформації заявив, що ще не вирішив – чи підпише він взагалі цей закон. На цій же зустрічі з пресою, про яку розповідає інтернет-видання “Українська правда”, Л.Кучма застеріг прем”єр-міністра Анатолія Кінаха, аби той не втягувався в політику. “Якщо він вдариться в політику – тоді гаплик Кабінетові міністрів”, - наголосив голова держави.

Не зважаючи на відсутність необхідної законодавчої бази, охочі сісти в крісла майбутнього парламенту вже розпочали передвиборчий марафон в регіонах України. Так, останнім часом до Одеси приїздили керівники кількох політичних партій, зокрема Народно-демократичної партії, Партії зелених, “Яблука”, Народного руху України. Про те – що лідери цих партійних структур обіцяли одеситам розповідає газета “Голос України” у статті “Гонитва за голосами розпочалася з півдня”.

А ось газета “Україна молода” порушує на своїх шпальтах освітянські проблеми. У матеріалі “Школа не по зубах” кореспондент часопису наголошує на передчасності і непродуманості введення в школах 12-ти річного навчання, зокрема, й через те, що в шість років, коли малюк повинен йти до школи, хребет дитини ще не в змозі витримувати кілька щоденних сорокап’ятихвилинок за партою.

Від сьогодення до минувщини повертає газета “Правда України”, яка зауважує, що в історії України багато подій, котрі тлумачаться далеко не однозначно. До таких подій дописувач газети зараховує і вересень1939 року, котрий зіграв свого часу ролю об”єднавчого фактора для України, і, водночас, розставив українців по різні боки барикад. На сьогодні для декого вересень 39-го лишається святом воз”єднання, а для інших – початком братовбивчого протистояння. З деякими подробицями тих подій можна ознайомитися в матеріалі “Золотий вересень” з відтінком часу, або Польща та Україна на карточному столі Гітлера і Сталіна”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG