Доступність посилання

ТОП новини

Антитерористична коаліція


Антитерористична коаліція

Прага, 4 жовтня 2001 – Тема війни проти тероризму і заходів, пов’язаних з нею не сходять зі сторінок західної преси. Оглядачі аналізують труднощі, які постають перед зусиллями США і західних союзників на шляху сформування міжнародної антитерористичної коаліції за участю арабських країн.

Британська газета «Файненшл таймс» у редакційній статті пов’язує терористичні акти в Нью-Йорку і Вашінгтоні із конфліктами на Близькому сході і в Кашмірі. На думку газети, для успішного ведення антитерористичної кампанії міжнародна коаліція повинна вжити нагальних заходів для припинення і цих двох конфліктів, бо вони ставлять під загрозу або дестабілізують країни, участь яких в коаліції є надзвичайно важлива. На думку газети, Сполучені Штати мали б докласти особливих зусиль до припинення близькосхідного конфлікту і таким чином відмежувати його від міжнародної антитерористичної кампанії, бо, як вважає газета, більшість близькосхідних ісламських країн бачать ці дві проблеми тісно пов’язаними між собою. При цьому «Файненшл таймс», посилаючись на американську пресу, пише про важливі сигнали у цьому напрямку, зокрема про те, що перед терористичними актами 11 вересня президент Буш заявив про свою підтримку створення палестинської держави і днями повторив цю потребу. На думку газети, заява Буша мала б сформувати сприятливу громадську думку в арабських країнах у справі боротьби з тероризмом.

Французька газета «Ле Монд» теж відгукується на заяву президента Буша у справі створення незалежної палестинської держави. Ліпше пізно, ніж ніколи, пише з цього приводу «Ле Монд». Газета вважає, що адміністрація Буша надто довго трималася осторонь від близькосхідного конфлітку, тому тепер Вашінгтон мав би надолужити цю занедбану проблему, якщо бажає створити успішну антитерористичну коаліцію за участю поміркованих арабських країн.

На думку багатьох інших оглядачів, припинення ізраїльсько-палестинського конфлікту і відновлення близькосхідного мирного процесу може значно поправити репутацію Заходу й зокрема Сполучених Штатів в арабському світі і допомогти справі боротьби з міжнародним тероризмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG