Доступність посилання

25 Листопад 2017, Київ 07:53

До ситуації в Афганстані


До ситуації в Афганстані

Прага, 21 листопада 2001 - Головна увага західних коментаторів і далі зосереджена на подіях в Афганістані і на переговорах у справі перехідного афганського уряду.

Газета «Нью-Йорк таймс» у сьогоднішній редакційній статті знову пропонує негайно розмістити в Афганістані миротворчі війська, які мали б надіслати Туреччина, Йорданія, Індонезія та інші помірковані мусульманські країни. Причиною такого поспіху, веде далі газета, мала би послужити афганська історія. Наприкінці 80-х і на початку 90-х років на території Пакистану діяли 7 головних політичних угруповань, які боролися за усунення з Афганістану радянських окупаційних військ. Вони із такою ж запеклістю воювали одне проти одного, як і проти радянських військ. 92-го року одне з цих угруповань перемогло і започаткувало дальшу громадянську війну і спровокувало дальший прихід до влади іншого угруповання, тобто талібану. Нині лідери цих семи угруповань знову на сцені і знову готові розпочати боротьбу за владу. Сполучені Штати, як підкреслює газета, зосереджують головну увагу на ліквідуванні терористичної організації Аль-Кайда і її лідера Осами Бін Лядена. Тим часом, як вважає газета, слід особливо серйозно поставитися також до забезпечення спокою у цій країні і до сформування керівництва, в якому владу ділитимуть представники всіх груп населення Афганістану.

Варто навести також відгук коментатора німецької газети «Ді Вельт» Жака Шустера, який порушує дещо інший аспект афганської кризи. Автор ставить запитання – чому місцем проведення конференції ООН у справі перехідного уряду Афганістану обрано Берлін? Досі Німеччина, за його словами, займала радше пасивну позицію в антитерористичній акції в Афганістані. Справа надіслання до Афганістану 3900 військовослужбовців, як обіцяв канцлер Шредер, і досі залишається невирішеною. Однак, як вважає коментарор, Берлін обрано для проведення конференції з іншої причини. Європейський союз пообіцяв фінансову допомогу для відбудови Афганістану, яку, на думку автора, покриє головно німецька державна казна. Крім того німецький уряд використає нинішню конференцію в Берліні для відновлення довір’я до нього. Автор пише на закінчення, що все ж таки видатки на відбудову Афганістану не підуть намарне, якщо вони започаткують мир у цій країні, яка перебуває у стані війни вже 22 роки підряд.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG