Доступність посилання

ТОП новини

Знов віддаляється перспектива модернізації затратного нафтопереробного заводу в Литві. Який проте є майже найголовнішим платником податків в державі


Знов віддаляється перспектива модернізації затратного нафтопереробного заводу в Литві. Який проте є майже найголовнішим платником податків в державі

Вільнюс, 14 грудня 2001 - Цього тижня зірвано переговори між російською нафтовою компанією ЮКОС і американською “Williams International”, яка два роки тому набула 33% акцій литовського нафтового концерну “Мажейкю нафта” і отримала операторські права.

11 грудня керівник підприємства “Williams Lietuva” повідомив віцепрезидента ЮКОС Михайла Брудного, що “Williams” розриває попередню угоду про довготермінове співробітництво, яку було укладено в червні цього року. Остаточне оформлення угоди планувалося на вересень, потім все відкладалося.

Згідно з угодою, ЮКОС протягом 10 років щороку постачала би литовському нафтопереробному заводові майже по 5 мільйонів тонн нафти. Це трохи більше половини проектної потужності єдиного в трьох країнах Балтії Мажейкского НПЗ, який може переробляти 8 мільйонів тонн нафти в рік.

Вважається, що “Williams” відмовляється від подальших переговорів з російською компанією ЮКОС тому, що та не приймає на себе будь-яких зобов’язань компенсувати шкоду литовському заводові в разі непостачання обіцяної кількості нафти.

ЮКОС збиралася за 75 мільйонів доларів купити майже 27% акцій “Мажейкю нафта” і ще стільки позичити для модернізації литовського заводу, щоби той міг виробляти мазут, який від 2004 року має відповідати стандартам ЄС. Тепер перспектива модернізації заводу знов відкладається.

Колишній заступник державного секретаря США Строуб Телбот тиждень тому у Вільнюсі стверджував, що Мажейкский нафтопереробний завод, яким вже два роки керує американська компанія “Williams International”, знаходиться в добрих руках.

“Мажейкю нафта” постійно працюэ затратно. Протягом 10 місяців цього року завод зазнав збитків в розмірі майже 44 мільйонів доларів США. Водночас нафтопереробний завод є, можна сказати, головним джерелом доходів державного бюджету. Протягом 10 місяців “Мажейкю нафта” перерахувала в державний бюджет Литви 400 мільйонів доларів різних податків (на 25 мільйонів більше, ніж рік тому). Нафти за 10 місяців цього року завод переробив 5,7 мільйонів тонн, або понад 42% більше, ніж рік тому.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG