Доступність посилання

ТОП новини

Кримський уряд досі не сформовано


Кримський уряд досі не сформовано

Симферополь, 15 січня 2002 - Голова Ради міністрів АРК Валерій Горбатов призначив своїм заступником депутата кримського парламенту Олександра Рябкова. Про це повідомляє прес-служба уряду автономії. Попри це призначення, Рада міністрів Криму залишається сформованою лише наполовину.

В уряді Сергія Куницина, відправленому місцевим парламентом в липні минулого року у відставку, Олександр Рябков займав посаду віце-прем’єра з питань Паливно-енергетичного комплексу Криму. Тепер, згідно з урядовим повідомленням, він забезпечуватиме взаємодію Ради міністрів АРК з парламентом автономії та його постійними комісіями, а також відповідатиме за гласність і прозорість у діяльності кримського уряду та інформування населення. Це цілком нова урядова посада, хоча прес-служба Ради міністрів Криму стверджує, що призначення зроблено в межах допустимої чисельності членів уряду. Опоненти нинішнього кримського прем’єра Валерія Горбатова, який, нагадаю, очолює регіональний штаб блоку “За єдину Україну”, кажуть, що насправді Олександр Рябков займатиметься виборчою кампанією цього блоку на території автономії із залученням адмінресурсу.

Так це, чи ні, але досі в Раді міністрів АРК вакантними залишаються майже половина усіх посад. Точніше, прем’єр зробив усі призначення, однак не подає їх на затвердження місцевого парламенту, й урядовці уже кілька місяців продовжують працювати лише в статусі “виконувачів обов’язків”. Водночас, Валерій Горбатов і спікер Леонід Грач звинувачують один одного у небажанні затверджувати повний склад уряду Криму, який так працює вже близько пів року.

Леонід Грач також періодично критикує прем’єра та уряд автономії за затягування у поданні до Верховної Ради Криму проекту Республіканського бюджету АРК на нинішній рік. Спікер переконаний, що це, як і відмова у поданні кандидатур членів уряду на затвердження парламентом – політична гра, яка дозволить прем’єру у передвиборчий період отримати більші адміністративні і фінансові важелі. Втім, урядовці кажуть, що і проект бюджету, і подання на нові кадрові призначення будуть зроблені у відведені чинним законодавством терміни. Схоже, це буде вже після виборів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG