Доступність посилання

ТОП новини

Меморіальні заходи в Ізраїлі за участі вихідців з України


Меморіальні заходи в Ізраїлі за участі вихідців з України

Єрусалим, 22 лютого 2002 – Для об’єднання вихідців з України в Ізраїлі останні місяці були насичені напруженою спільною працею багатьох активістів-добровольців, що мешкають у понад тридцяти містах країни. Перш за все, це заходи, пов’язані з 60-річчям нападу фашистської Німеччини на СРСР і початком голокосту. В Раховоті було проведено конференцію «60 років з початку партизанської війни в Україні». В ній взяло участь багато ветеранів партизанського руху, науковий працівник меморіалу «Кібуца Лохоми Гаґіталот» доктор Йоосип Маляр, заступник міністра інтеграції репатріантів Ізраїлю Юлій Едельштейн, скарбник єврейського аґентства «Сухнуту» Хаем Чеслер, військовий аташе посольства Україна Павло Синиця. Учасники конференції тепло привітали з 80-річчям легендарного командира партизанського загону імені Пожарського Леоніда Бернштейна.

В меморіальній установі Яд Вашем відбулася чергова церемонія вшанування пам’яті жертв голокосту в Україні, в якій взяли участь громадські і суспільні діячі, представники посольства України, сотні людей з різних міст країни. Понад 50 членів об’єднання у вересні минулого року були гостями Києва, де взяли участь у жалобних урочистостях з нагоди 60 роковин Бабиного Яру. А потім вони виступали з розповідями про поїздку у своїх відділеннях. Об’єднання провело четвертий фестиваль мистецтв, Він вмістив 30 концертів з різних міст, та святковий заключний концерт у Великому залі інститут імені Хаїма Вайсмана в Раховоті. В концертах взяли участь багато самодіяльних митців різного віку – від дітей до пенсіонерів, хорові й танцювальні колективи, інструментальні ансамблі, солісти в різних жанрах. Тільки у заключному концерті було близько 400 учасників, що стали лавреатами фестивалю.

Було проведено також вже традиційний шаховий чемпіонат об’єднання. В першому колі відбулися турніри в міських відділеннях, а в заключному – фінальний турнір в Академії шахів у Тель-Авіві. В ньому взяли участь близько ста учасників різної кваліфікації. Переміг гросмейстер Віталій Ґольд, але були нагороди й для аматорів, що досягли найкращих результатів. Окрім цих заходів, у всіх відділеннях провадилася велика повсякденна робота – лекції, екскурсії тощо. Працювали громадянські приймальні, де чергові члени правлінь відділень намагалися допомогти відвідувачам у вирішенні невідкладних питань. У багатьох містах відбулися виїзні прийому консульського відділу посольства України в Ізраїлі, що було дуже важливою допомогою у розв’язанні багатьох проблем, пов’язаних з поїздкою в Україну, легалізацією різних документів та інше.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG