Доступність посилання

ТОП новини

В обласному центрі Прикарпаття відбулась дискусія представників різних християнських церков


В обласному центрі Прикарпаття відбулась дискусія представників різних християнських церков

Івано-Франківськ, 1 березня, 2002 - Головною темою для обговорення стало питання, чи можуть священики боротись за депутатські місця.

Християнська спілка “Солідарність”, громадський виборчий рух “Нова влада” та Братство архистратига Михаїла ініціювали проведення дискусії в Івано-Франківську серед представників різних християнських конфесій. Голова Християнської спілки “Солідарність” Андрій Микитин, розпочинаючи дискусію, нагадав, що Братство архистартига Михаїла звернулося до кардинала Української Греко-католИцької церкви Любомира Гузара з проханням застерегти Греко-католицьких священиків від масового висування їх кандидатами до місцевих рад. Адже мирянам, які теж ідуть на вибори, якось не випадає вести політичні дискусії зі своїми священиками.

Канцлер Івано-Франківської єпархії Української православної церкви Київського патріархату Роман Олексюк підкреслив, що кожна церква має свої канони і, відповідно, керується ними. До цього потрібно ставитися толерантно і, на його переконання, праця в місцевих органах самоврядування не заважає священикові здійснювати своє основне покликання.

Цю позицію підтримали також представники інших традиційних християнських конфесій. Проти висунення священиками своїх кандидатур до місцевих органів самоврядування виступили представники Української православної церкви Московського патріархату, які заявили, що Українська православна церква Московського патріархату керується апостольськими правилами вселенських соборів, які забороняють священикам брати участь у народному правлінні.

У підсумку дискусії неодноразово відзначалося, що священикові справді важко поєднати в одній особі душпастиря й депутата, адже владі часто доводиться ухвалювати рішення, які суперечать Біблії. Однак, дискусія продемонструвала також різні позиції щодо участі у виборах з боку священнослужителів. Загалом, обговорення було визнане надзвичайно ефективним, і священики погодились з тим, що такі зустрічі варто продовжувати.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG