Доступність посилання

ТОП новини

Прикарпаття вимагає від влади зробити, врешті, рішучі кроки для того, щоб захистити українську мову


Прикарпаття вимагає від влади зробити, врешті, рішучі кроки для того, щоб захистити українську мову

Івано-Франківськ, 4 березня 2002- Напередодні виборів звернення до президента, прем’єр-міністра, депутатів Верховної Ради та лідерів політичних партій оприлюднили учні та вчителі української гімназії обласного центру Прикарпаття. У зверненні вимагається зробити, врешті, рішучі кроки для того, щоб захистити українську мову.

Українська гімназія в Івано-Франківську, відроджена 10 років тому, зараз відома не лише в нашій державі, але й за кордоном. 99% випускників цього навчального закладу здобувають вищу освіту в найпрестижніших вузах України та Східної Європи. В українській гімназії учні отримують класичну освіту, яка базується на використанні найновіших навчальних методик. Письменники, культурологи, історики, які бували на зустрічах з гімназистами в Івано-Франківську, відзначали, що, як правило, були здивовані високим рівнем підготовки, розкутістю та нестандартним мисленням дітей, що тут навчаються.

Напередодні виборів учні та вчителі української гімназії вдалися до нестандартного вчинку: вони оприлюднили звернення до президента, прем’єр-міністра, депутатів та лідерів політичних партій, в якому наголошують, що на сьогоднішній день “під загрозою опинився наш найдорожчий скарб – мова, яка визначає нас як народ”.

У зверненні йдеться також про те, що на сьогоднішній день радіо та телеефір переповнені російськими програмами, видавнича справа в державі потерпає від непомірних податків, гімназисти не мають змоги користуватися новою літературою, виданою рідною мовою. Більшість книг в українській гімназії також залишилася у спадок ще з радянських часів.

Учні та вчителі гімназії вкотре ставлять перед керівництвом держави питання про те, що, можливо, комусь вигідно зневажати українську мову. Ще одна цитата зі звернення: “Наші випускники, яким сьогодні по 17, незабаром навчатимуться у столичних вузах. Але чи буде повноцінним навчання та спілкування в Києві, якщо там скрізь лунає російська мова? Усі учні гімназії вивчають три іноземні мови і латину. Володіють і російською, прагнуть вивчати також інші мови, але на рідній землі хочуть говорити українською”.

Учні та вчителі української гімназії міста Івано-Франківська у своєму зверненні наголошують, що розуміють, що їхні слова, ймовірно, не змінять ситуації, але неможливо мовчати, коли мова в рідній країні планово нищиться.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG