Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2019, Київ 02:34

Рада безпеки ООН підтримала концепцію палестинської держави


Рада безпеки ООН підтримала концепцію палестинської держави

Прага, 13 березня 2002 – У вівторок Рада безпеки ООН схвалила запропонований Сполученими Штатами проект резолюції у справі близькосхідного конфлікту. Нинішній документ, який скасовує всі попередні резолюції ради безпеки, зокрема 242 від 67-го року і 338 від 73-го,передбачає створення незалежної палестинської держави і гарантії безпеки Ізраїлю.

Оглядачі називають нинішнє рішення Ради безпеки ООН історичним. Вперше після початку чергового кривавого конфлікту на Близькому сході півтора року тому, унаслідок якого загинуло близько тисячі осіб, Рада безпеки зробила рішучий крок для припинення дальших насильств, вперше підтримала ідею створення палестинської держави і водночас гарантії безпеки Ізраїлю. Навіть у вівторок ухвалення цього рішення відбувалося у супроводі жорстоких боїв на палестинських територіях, унаслідок яких загинуло понад 30 палестинців і шестеро ізраїльтян. Виступаючи під час засідання Ради безпеки, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан гостро скритикував Ізраїль за застосування тяжких видів зброї, тобто танків та артилерії проти палестинського цивільного населення. Він гостро скритикував також палестинських екстремістів за терористичні акти проти ізраїльського цивільного населення і закликав обидві сторони до цілковитого припинення насилля. У тексті проекту резолюції дано високу оцінку зусиллям Сполучених Штатів, Росії і Європейського союзу у підтримці й узгодженні нинішнього рішення, яке мало би врешті, як сподіваються члени Ради безпеки ООН, покласти край кровопролиттям на Близькому сході.

За нову резолюцію проголосували всі представники ради, за винятком сирійського, який стримався від голосування. Рішення привітав також ізраїльський представник при ООН Єгуда Ланкрі, який назвав резолюцію зрівноваженою. Палестинський спостерігач при ООН Нассер Кідва висловив теж вдоволення у зв’язку з тим, за його словами, що рада безпеки вперше визначила бачення двох сусідніх держав - Ізраїлю і Палестини. Адміністрація США теж схвально відгукнулася на ухвалення нинішнього рішення ради безпеки. Хоча резолюція Ради безпеки ООН, як підкреслюють оглядачі, не має зобов’язуючої сили, її символічна важливість мала би все ж таки зіграти свою роль у припиненні конфлікту.

Тим часом від учорашнього дня протягом ночі і в середу в районі Рамалли тривала перестрілка між ізраїльськими і палестинськими підрозділами. Оглядачі вважають, що реалізація нинішньої резолюції Ради безпеки ООН значною мірою залежатиме від скоординованості дій і від готовності палестинських екстремістських угруповань припинити терористичні атаки і збройні провокації, які досі і викликали відплатні акції Ізраїлю.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG