Доступність посилання

ТОП новини

Запорізькі лідери блоку Ющенка налаштовані оптимістично


Запорізькі лідери блоку Ющенка налаштовані оптимістично

Запоріжжя, 10 квітня 2002 - Попри традиційні “ліві” прихильності запорізького електорату та застосування “чорного піару” збоку політопонентів, - блок Віктора Ющенка “Наша Україна” увійшов до трійки лідерів щодо симпатій виборців. Оскільки 31-го березня в Україні (уперше за 10 років) перемогли демократичні сили - перспективи інтеграції у Євросоюз стали більш імовірними. Принаймні, запорізькі лідери блоку Ющенка налаштовані оптимістично, про що й заявили на прес-конференції для регіональних ЗМІ.

Незважаючи на фальсифікацію протоколів, проблеми з математикою у членів виборчих комісій, затягування процедури оприлюднення кількості голосів та несподівану масову лихоманку у голів окружкомів, - “заєдинцям “ не вдалося істотно вплинути на громадську свідомість запоріжців. Найбільшої підтримки блок Віктора Ющенка “Наша Україна” здобув в обласному центрі, а також на Мелітопольщині, у Бердянському районі, в Токмаці та Енергодарі. До речі, у місті енергетиків конкуренцію ющенківцям складав колишній керівник ВП ЗАЕС пан Бронніков.

Не допомогли владі ані термінова передвиборча заміна керівників окремих райдержадміністрацій, ані химерні відкріпні талони, ані використання адмінресурсу. Щодо останнього: за словами переможця –мажоритарника від “Нашої України” по 77-му виборчому округу Петра Сабашука, його конкурент-“заєдинець” (заступник голови облради Євген Кабанов) “розгромив” його винятково у так званих “закритих” дільницях. Зокрема – військовому гарнізоні, обласній клінічній лікарні, місцях позбавлення волі тощо. Висновок переконливий: “закритому” електоратові допомогли проголосувати “правильно” саме ті сили, які, будь що, прагнули залишитися на чільних позиціях. Ще й досі у Запоріжжі тривають апеляційні суди, де “заєдинці” оскаржують свої поразки. А ті, хто вже відсвяткував перемогу, будують плани на майбутні 4 роки. Зокрема пан Сабашук – парламентар від “Нашої України” по 77-му виборчому округу, головний конструктор ВАТ “Рассвет”, ідейний батько когенераційних систем – запевняє, що подався до ВРУ з метою просування енергозберігаючих технологій. А голова обласного штабу блоку Віктора Ющенка Сергій Соболєв вважає першочерговим завданням нового парламенту ухвалення законопроектів щодо соціального захисту населення та прискорення впровадження пенсійної реформи. При чому основним елементом нової соціальної політики пан Соболєв вважає чітке спрямування державних фінансових потоків (на кшталт адресної допомоги).

На часі й підготовка законодавчих документів, обумовлених нинішньою ситуацією в парламенті. А саме - йдеться про формування українського Уряду (і зокрема визначення прем'єр-міністра) голосами парламентарів, а не президентськими указами. Від коментарів щодо ймовірного блокування “Нашої України” з іншими блоками та партіями регіональні представники одностайно утримались. Однак пообіцяли, що вибір буде найкращим для України. Л. Кленович. Радіо “Свобода”. Запоріжжя.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG