Доступність посилання

21 Листопад 2017, Київ 18:50

Близький Схід: Ізраїль призупиняє співпрацю з ООН, Буш закликає Арафата діяти


Близький Схід: Ізраїль призупиняє співпрацю з ООН, Буш закликає Арафата діяти

Прага, 29 квітня 2002 – Арафатові нададуть свободу в обмін на арешт підозрюваних у вбивстві ізраїльського міністра туризму, які переховуються в резиденції палестинського лідера. Про це заявив Ізраїль, який сьогодні вранці окупував місто Хеврон на Західному березі Йордану. А Рада Безпеки ООН сьогодні дала урядові Аріеля Шарона ще один день щоб визначитися, чи допустить Ізраїль міжнародну місія в Дженін для розслідування дій ізраїльського війська.

Ізраїль погодився зняти облогу з резиденції Ясира Арафата в Рамаллаху. Під шаленим тиском президента Джорджа Буша уряд Ізраїлю пообіцяв, що Арафата випустять, якщо він видасть 6 осіб, яких він переховує в резиденції: четверо з них - убивці ізраїльського міністра туризму; двох інших Ізраїль звинувачує в контрабанді зброї з Ірану. За попередніми домовленостями, арештовані перебуватимуть у палестинській в’язниці, а охоронятимуть їх американські й британські спецслужби.

У намаганні зрушити з місця переговорний процес на Близькому Сході, Вашингтон тисне не лише на Ізраїль. У неділю президент Буш дуже гостро висловився на рахунок палестинського лідера: " Пан Арафат повинен діяти, йому слід виконувати свою місію. Я і раніше закликав до цього Арафата, я продовжую наголошувати, що він повинен керувати. Хтось раніше запитав мене, чи не розчарувався я в ньому чи не втратив до нього довіру? Я відповів: "Знаєте, він ще не заслужив моєї довіри. Він матиме її, коли почне діяти".

Організація Об’єднаних Націй до завтра чекатиме на рішення Ізраїлю допустити, чи ні міжнародну комісію до табору палестинських біженців у Дженіні. Палестинці заявляють, що під час воєнної операції ізраїльські солдати вбили там сотні людей; Ізраїль не погоджується з тим, щоб члени комісії самі визначали, кого зі свідків їм допитувати. Вранці агентства повідомили, що уряд Шарона вирішив призупинити співпрацю з місією ООН. А німецький щоденник "Ді Вельд" пише, що сам факт зацікавленості ООН у з’ясуванні обставин ізраїльської операції у Дженіні, є поразкою Ізраїлю. Арафат, який зараз отримує свободу пересування, використає ситуацію і намагатиметься перетворити Дженін на своєрідний міф про діяння ізраїльтян – зазначає німецький оглядач.

Сьогодні також стало відомо, що ізраїльські війська увійшли до Хеврона. Десятки танків і бойових вертольотів обстріляли об’єкти палестинських служб безпеки, серед жертв – 8 вбитих, 30 поранених. 17 палестинців, яких підозрюють в тероризмі, арештовано: серед них лідери й бойовики екстремістських угруповань "Бригади мучеників Аль-Акси" і "Хамасу". Окупацію Хеврона Ізраїль пояснює тим, що начебто саме там зараз зосереджено штаб терористів. Говорить міністр закордонних справ Шимон Перес: "Ізраїль не захоплює жодної території, але якщо деякі терористи переховуються у певних місцях, наші солдати відшукують їхні осередки терору, і намагаються знешкодити тих, хто вчинив убивства."

Реагуючи на вторгнення в Хеврон, міністр інформації Палестинської Автономії Ясир Раббо заявив у Рамалаху: "Ми вважаємо, що ізраїльський уряд, вдаючись до нової окупації Хеврона, фактично декларує своє бажання продовжувати війну проти палестинського народу."

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG