Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині вважають вірогідність ісламських терористичних актів досить високою


У Німеччині вважають вірогідність ісламських терористичних актів досить високою

Прага, 27 травня 2002 – Німецькі сили безпеки у ці дні підтримують високий рівень готовності у зв’язку з повідомленнями про можливі терористичні атаки з боку бойовиків Аль-Каєди. Міністр внутрішніх справ Німеччини Отто Шілі вважає, що небезпека в однаковій мірі загрожує й іншим країнам Європейського Союзу.

За оцінками німецьких спецслужб, зокрема служби із захисту конституції, активність в країні різних ісламських екстремістських груп була в останній час досить високою і за даним на 2001 рік у Німеччині діяло близько 12 таких організацій, причетних у різний час до терору. Брати мусульмани, Хамас, Хезболла, алжирські екстремісти: всі вони мали до останнього часу свої інтереси в різних містах країни й охоплювали тут загалом понад 3 тисячі активістів. Керівник служби із захисту конституції, Гайнц Фромм, вважає ці організації «дуже небезпечним феноменом» та не виключає можливості їх зв’язку з Аль-Каєдою. Як міністр внутрішніх справ Німеччини так і його підлеглий відмовилися давати конкретну інформації про діяльність згаданих ісламських організацій на німецьких теренах, але підкреслили, що загроза терактів цілком реальна. Зокрема, Шілі підкреслив, що «ми мусимо бути готовими протистояти такій загрозі але одночасно не піддаватися панічним настроям». Німецький міністр також сказав у понеділок журналістам:

«Є небезпека як для Німеччини, так і для всіх інших держав –членів ЄС. Однак ми не маємо конкретної інформації про те, що атаки терористів можуть мати місце у найближчий час».

Німецька преса пише, що влада попередила поліцейське керівництво про небезпеку терактів ще два місяці тому. Також повідомляється про ніби то проникнення у Європу під виглядом біженців з Афганістану близько 30 бойовиків Аль-Каєди але Отто Шілі відмовився коментувати це до завершення слідства, хоча й сказав, що причетність до Аль-Каєди деяких відомих їм міжнародних банд, котрі переправляють афганських біженців до Європи, не доведена. Він також додав, що сили безпеки Німеччини непокоїть активність ісламістів із турецької організації Міллі Ґорус, що нараховує в країні понад 27 тисяч членів.

Кореспондент радіо Свобода повідомляє також про заходи безпеки в інших країнах Європи, як мали місце й минулого тижня у зв’язку з інформацією американських і місцевих спецслужб про можливі атаки терористів. Зокрема, йдеться про Австрію та Італію, де у вівторок розпочинається самміт НАТО.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG