Доступність посилання

ТОП новини

Прямий Ефір: Обрання Володимира Литвина головою Верховної Ради України


Прямий Ефір: Обрання Володимира Литвина головою Верховної Ради України

Київ, 28 травня 2002

Петро Кагуй

Настав і наш час сказати про головну подію вівторка – обрання спікера і його заступників в українському парламенті. Неоднозначно оцінюють українські політики й результат цих виборів, і, головне, прогнозовані наслідки цього політичного дійства. Події у Верховній Раді відстежував кореспондент Віктор Березанець, який зараз у нашій київський студії і з нами на зв’язку.

Віктор Березанець

Отже, сталося. У вівторок уже зранку деякі аналітики прогнозували результативність вечірнього засідання, і прогнозували саме цей результат. Спробуємо визначити переможців і тих, хто отримав поразку. Хоч на перший погляд здається, що і так усе зрозуміло – політичні сили, зорієнтовані на президента Кучму, показали своє вміння боротись за результат і отримали цей результат. От тільки чи можна вважати це перемогою? Пропоную послухати коментар Віктора Ющенка.

Віктор Ющенко

Те, що відбулося сьогодні – це не схоже на вибори, той тиск, якого зазнали депутати, принижує і честь, і гідність, і статус народного депутата. Я переконаний, що ми не виграли, але ми й не програли. Ми виберемо дорогу, як консолідувати демократичні сили, які дбають про Україну, сили, яким сьогодні болить серце за те, що відбулося. Це голосування, яке відбулося – один із моментів зради української демократії. Але це не поразка.

Віктор Березанець

За деякими спостереженнями, є кілька членів «Нашої України», які проголосували ЗА.

Віктор Ющенко

Це зрада! Тому перше доручення, яке я дав – це зібрати фракцію і через декілька хвилин виключити тих, які зрадили фракційну позицію.

Віктор Березанець

А це можна з’ясувати достеменно?

Віктор Ющенко

Достеменно можна. Шестеро точно, сьомий – нам потрібно з’ясувати.

Петро Кагуй

Вікторе, чи можете бодай коротко розповісти, як це все відбувалося у парламенті?

Віктор Березанець

Спробую. Вранці лідери фракцій узяли ще одну чергову перерву – до вечірнього засідання. На вечірньому засіданні було запропоновано два пакети для голосування. В першому Литвин, Васільєв, Зінченко. Перед голосуванням фракція «Наша Україна» ВИРІШИЛА НЕ БРАТИ БЮЛЕТЕНІВ, тобто не голосувати. За моїми спостереженнями, не брали бюлетенів і соціалісти. Члени фракції Юлії Тимошенко бюлетені отримали, але здали їх Турчинову (він їх тримає при собі). Він їх потів показав журналістам.

Петро Кагуй

А навіщо така відвертість перед засобами масової інформації?

Віктор Березанець

Річ у тому, що фракція “Єдина Україна”, відчуваючи дефіцит прихильників, пропонувала за кожний бюлетень 250 тис американських доларів. Принаймні так заявив журналістам Олександр Турчинов. Тож «За єдину Україну» мала мотиви до такої поведінки – власних і сателітних голосів їм не вистачало. Та й виграли вони за рахунок зрадників із «Нашої України», про що заявив Віктор Ющенко.

Петро Кагуй

Виходить, що про дотримання елементарних норм демократії говорити не доводиться? Вікторе, за нинішньої ситуації чи можна говорити, що досягнута так довго декларована мета – утворити стабільну продуктивну парламентську більшість?

Віктор Березанець

На думку й Віктора Ющенка, і багатьох політичних оглядачів – ні продуктивної роботи, ні стабільності від цієї більшості чекати не доводиться. Аналітики пропонують її розвал. Ще одна пікантна деталь. Моя колега з одного з телеканалів (я сам цього, правда, не бачив) зафіксувала на телекамеру, як комуніст Потебенько кидав в урну пачку бюлетенів. Отже, про те, що вибори відбувались нечесно, зафіксовано нашим телебаченням.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG