Доступність посилання

ТОП новини

Засідання ради керівників урядів та зовнішньополітичних відомств країн-членів СНД


Засідання ради керівників урядів та зовнішньополітичних відомств країн-членів СНД

Москва, 30 травня 2002 – Прем’єр-міністр України Анатолій Кінах і міністр закордонних справ Анатолій Зленко прибули до російської столиці для участі у черговому засіданні ради керівників урядів та зовнішньополітичних відомств країн-членів співдружності. Однак, поза цим колективним засіданням відбулася ціла низка двосторонніх зустрічей, серед яких, звичайно ж, цікавою була зустріч прем’єр-міністрів Російської федерації й України Михайла Касьянова й Анатолія Кінаха. Прем’єри готуються до двосторонньої зустрічі у широкому форматі, а поки що, як повідомили після їхньої зустрічі, Касьянов та Кінах розглянули питання торгівельно-економічних відносин між двома країнами.

Найбільш серйозно обговорювалися питання, які зараз входять до порядку денного засідання російсько-української комісії з економічної співпраці, які відбудуться у Харкові в червні цього року. Це засідання і покаже, наскільки уряди обох країн здатні знайти спільну мову з найбільш серйозних питань двосторонніх економічних взаємин. А поки що прем’єр-міністри скоріш обмінювалися компліментами. Михайло Касьянов привітав Анатолія Кінаха з нагоди річниці діяльності його уряду, а також із закінченням важливого етапу політичного життя України, формуванням керівних органів українського парламенту. Сам Анатолій Кінах побажав голові Верховної Ради Володимиру Литвину «витримки й волі», і наголосив, що потрібно ухвалити заходи для консолідації усіх здорових, прагматичних і державницьких сил у парламенті. «Це треба, щоб вирішувати важливі системні проблеми, на затримку з вирішенням яких у нас просто немає зайвого часу»,- сказав Анатолій Кінах під час свого перебування в російській столиці.

На думку українського прем’єра, необхідно ухвалити заходи для провадження податкової і пенсійної реформ в Україні, адаптація законодавства до норм Європейського Союзу й вимог Всесвітньої торгівельної організації, створити нормальний інвестиційний клімат у країні, також удосконалити експортну політику. Анатолій Кінах сподівається, що парламент України допоможе у вирішенні таких завдань. Під час зустрічі міністрів закордонних справ Росії й України було наголошено, що потенціал економічної співпраці використовують сьогодні не повністю. «Ми задоволені розвитком взаємин між Росією та Україною, однак бажали б, щоб більш активно розвивалися торгово-економічні зв’язки»,- сказав міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов після зустрічі з Анатолієм Зленком.

Міністри також позитивно оцінили угоду про дружбу й співпрацю між обома державами, п’ята річниця підписання якої виповнюється саме цими днями. Угода, на думку Анатолія Зленка, досить позитивно вплинула на розвиток взаємин між двома країнами. Міністри підписали спільну заяву за підсумками своїх переговорів. У цій заяві підкреслено, що «розвивається нормативна основа подальшого регулювання в інтересах обох країн питань, пов’язаних із базуванням на території України Чорноморського флоту Російської федерації». Під час засідання Ради міністрів закордонних справ країн СНД Анатолій Зленко високо оцінив той факт, що Росія позитивно поставилася до української заяви про наближення до НАТО.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG