Доступність посилання

ТОП новини

Перші подробиці справи Олександра Волкова в Бельгії


Перші подробиці справи Олександра Волкова в Бельгії

Брюссель, 14 червня 2002 – Як каже біблійна мудрість, “І все таємне стає явним”. Слідство у справі народного депутата України, колишнього радника президента України Олександра Волкова завершене і справа передана до суду. Так званої “таємниці слідства” більше не існує. Тому до початку наступного судового засідання у справі Олександра Волкова, якого звинувачують у відмиванні “брудних грошей” через бельгійські та інші закордонні банки, поінформуємо наших слухачів про деякі деталі цієї справи.

Перед тим, як розпочати серію репортажів на цю тему, я проконсультувався у відомого бельгійського адвоката – профі в справах фінансового криміналу пана Фереманса, про те, як я можу поводитися з документами, які мені дістались, і якою мірою їх можна оприлюднювати.

“Слідство завершене, – сказав маестро, – перед вами зелене світло”. Тому йдемо на “зелене” і оприлюднюємо досьє за номером 63/97.

17 червня 1999 року бельгійський судовий слідчий Калет Калеварт спрямувала через військового аташе України в Бельгії полковника Сергія Гмизу “Прохання про правову допомогу” щодо народного депутата України Олександра Волкова, підозрюваного у кваліфікованому приховуванні (відмиванні) грошей. Цей злочин передбачає покарання за статтями 42, 43, 43-біс, 505 Кримінального кодексу Королівства Бельгії.

Тепер по порядку. Як зазначено в документах міністерства юстиції, швейцарські судові органи проводили розслідування у справі відомого мафіозо Сергія Михайлова (у кримінальному світі відомого під прізвиськом “Михась”) та знаних фінансових шахраїв Бориса Бірштейна і Євсея Шнайдера. Швейцарські правоохоронці повідомили бельгійських колег про те, що з рахунків Михайлова, Бірштейна та Шнайдера на рахунок компанії Олександра Волкова “АNB International” за номером 415-7423840-57 банку “Кредіт Банк” у місті Антверпен перераховано 200 тисяч доларів. Додам, що це трохи менше від бюджету, який надає Україна для оздоровлення “чорнобильських” дітей. Ця фінансова операція, як зазначено в слідчих документах, відбулась 13 (от чортова дюжина!) вересня 1994 року.

І пішло, й поїхало… правоохоронці Бельгії взяли нардепа України під лупу і встановили: стартовий капітал для бельгійської компанії VNV, засновниками якої є дружина Олександра Волкова пані Алла Волкова та друзі сім’ї Юрій Назаренко й Віктор Ластовицький, сплатив народний депутат України Олександр Волков. Олександр Волков через рахунок за номером 293-0134942-70 у “Генерале банк” перерахував 527 тисяч доларів США зі своєї офшорної компанії “Universal Marketing Systems LTD”. Ця компанія знаходиться на острові Джерсі. Її пан Волков заснував у 1994 році, вже будучи радником президента України.

А вже повністю ввійшовши в роль радника президента України, як засвідчують судові документи, цитую: “8 травня 1996 року Олександр Волков купив комплекс будов, який складається з виставочного салону, гаража, вілли та басейну за адресою 9120, місто Беверен-Мелселе, вулиця Гроте Баан, 293 (офіційно на загальну суму 615 тисяч доларів США). Тут Олександр Волков власноручно як покупець підписав контракт”.

Щоб не втомлювати нашого слухача карколомними цифрами, продовжимо банківське розслідування стосовно фірм народного депутата України Олександра Волкова в наступному радіорепортажі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG