Доступність посилання

ТОП новини

У Криму місцева влада тисне на локальну пресу


У Криму місцева влада тисне на локальну пресу

Симферополь, 26 червня 2002 - У Криму місцева влада тисне на локальну пресу. Про це у Симферополі повідомив Комітет із моніторингу свободи преси в Криму. Зокрема, непрості стосунки з чиновниками склалися у незалежних газет у Бахчисараї та Алупці.

У лютому 2000-го року припинила своє існування одна з найстаріших районних газет Криму “Чєрноморская заря”. Три роки тривав конфлікт між журналістами і чиновниками з Чорноморського району. Останні перемогли. Редактор “Чєрноморской зарі” Ірина Хроль під тиском місцевої влади виїхала за межі Криму. Попри протести громадськості, їй не вдалося захистити районних журналістів. Тепер схожа ситуація вимальовується в Алупці.

Там уже більше року триває конфлікт між алупкинським міським головою Валерієм Андиком і редактором локальної незалежної газети “Алубіка” Рагімом Гумбатовим. В результаті - видання позбавили акредитації у міській раді, його затравили перевірками різних контролюючих і фіскальних органів, відмовляють в оренді приміщення, де розташована редакція.

На звернення низки журналістських і правозахисних організацій Криму до пана Андика з вимогою припинити тиск на незалежну газету, той відповів, що “усі звинувачення надумані”, а поведінка керівників цих організацій його “дивує”. Зрештою, він висунув пропозицію акредитуватися Рагіму Гумбатову “в іншій місцевій Раді”.

Ситуація у Бахчисараї не така драматична, як у південнобережній Алупці. Просто тут голова районної держадміністрації Володимир Циганський і голова районної ради Федір Кожевников дружно відмовили редактору незалежної газети “Бахчисарайскій вєстнік” Людмилі Щекун в акредитації. Аргуметація просто смішна, мовляв при райдержадміністрації і райраді акредитовані журналісти комунальної газети “Слава труду”, які всебічно й повно висвітлюють роботу органів державної влади і місцевого самоврядування, а тому потреби в акредитації ще одного видання – немає.

Відмовили бахчисарайські можновладці в акредитації пані Щекун і після звернень Комітету з моніторингу свободи преси в Криму, Кримської асоціації вільних журналістів і Кримського Центру незалежних політичних дослідників і журналістів та після втручання голови Республіканського комітету з інформації АРК Михайла Рогожина. Причому пан Циганський у своєму листі-відповіді цілком серйозно порадив оскаржити такі його дії Президенту України, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, чи у суді.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG