Доступність посилання

23 Жовтень 2017, Київ 23:57

Вашингтонський музей шпигунства - перший у світі


Вашингтонський музей шпигунства - перший у світі

Вашингтон, 24 липня 2002 - Зацікавлення таємницями в людей не зникало ніколи. Відомий фільм про агента 007 Джеймса Бонда завжди збирав повні зали у кінотеатрах усього світу. Привідкрити завісу таємничості вирішили вперше в США. В центрі американської столиці відкрився унікальний музей історії шпигунства.

Напевно популярність та кількість прибутків творців Джеймса Бонда не давала спати організаторам музею історії шпигунства. Тому вони вирішили, що така благодатна тема як таємниці може виявитись корисною не тільки тим, хто їх творить та ними цікавиться, а й тим, хто їх хоча б частково відкриває.

В Америці, країні реалізованих мрій, коли ідея з'являється, вона не зникає, а переважно з успіхом реалізовується.

Ось і задум розкриття таємниць успішно втілився у відкриття першого у світі музею історії шпигунства.

Ті щасливці, яким у день відкриття вдалось потрапити до середини, побачили на власні очі цікаві експонати , які починають своє народження ще на початку сторіччя. Взуття, у каблуках якого можна переносити спеціальну документацію, міні-записуючі пристрої, які використовувались в середині сторіччя, пістолет у вигляді губної помади - це тільки сота частина того, що можна побачити тут.

Організатори зібрали також багато таємних документів, які можна прочитати за допомогою тільки спеціальних шрифтів, і кожен відвідувач може ознайомитись з листуванням, що відбувалась між агентами таємних служб у період холодної війни.

Загальна вартість експонатів, що наповнюють музей, складає 40 мільйонів доларів, і це перше місце у світі, де можна вивчити все, що стосується шпигунства. Організатори цієї цікавої затії прогнозують більше мільйона відвідувачів протягом першого року. Варто зазначити, що у Вашингтоні, де відвідування практично всіх музеїв є безкоштовним, вхід до цієї "таємної" будівлі коштує від 8 до 11 доларів.

Здається, що Україна також може бути достойно представлена в музеї шпигунства. Плівки майора Мельниченка - це саме те, за чим полюють багато таємних служб світу. Та багато українців, можуть спати спокійно, адже вони і без відвідування музею шпигунства чули й читали багато таємниць із валізи майора державної охорони.

І ще одна річ, про яку нагадує газета "Вашингтон Пост", розповідаючи про музей шпигунства. Кожен, хто сюди заходить, повинен бути обережним, щоб не сказати чого зайвого, не виключено, що до стін музею вмонтовані спеціальні мікрофони, і не відомо, коли і з якою метою Ваші розмови можуть бути використані.

А загальне побажання музею до всіх: „Не говоріть зайвого”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG