Доступність посилання

16 Грудень 2017, Київ 02:08

У Севастополі через трагедію у Львові скасований військовий парад із нагоди Дня ВМФ Росії


У Севастополі через трагедію у Львові скасований військовий парад із нагоди Дня ВМФ Росії

Симферополь, 29 липня 2002 - У зв’язку з трагедією у Львові за розпорядженням президента Росії Володимира Путіна у Севастополі скасовані святкові заходи з нагоди Дня Військово-морського Флоту Росії, який відзначався у неділю. Про це повідомила прес-служба Чорноморського флоту Росії. Українські моряки до останньої години були готові брати участь у святковому параді.

З нагоди Дня ВМФ Росії у Севастопольській бухті мав відбутися військовий парад кораблів та авіації Чорноморського флоту Російської Федерації за участі сил ВМС України. За словами командувача Чорноморського флоту адмірала Володимира Комоєдова, усі святкові заходи – скасовані на знак солідарності з українським народом. Повідомлення про це він зробив перед строєм кораблів у Севастопольській бухті, куди на катері вийшов разом із головнокомандувачем ВМС України адміралом Михайлом Єжелем. Пан Комоєдов заявив, що російські моряки, які з нетерпінням очікували своє головне свято, розуміють, що в цей день треба бути разом із народом України, який сумує за загиблими. Висловлюючи співчуття у зв’язку з авіакатастрофою, Володимир Комоєдов зазначив, що Чорноморський флот Росії візьме участь у всіх жалобних заходах, і в день жалоби приспустить прапори, сумуючи разом з усім українським народом.

Водночас, як повідомив головнокомандувач Військово-морських Сил України адмірал Михайло Єжель, у зв’язку з трагічними подіями у Львові, у заплановане на 1 серпня святкування 10-ї річниці Українського флоту будуть внесені значні корективи. За його словами, моряки не можуть відзначати це свято, коли в Україні сталася така трагедія. Начальник прес-центру ВМС України Микола Савченко в інтерв’ю Радіо «Свобода» повідомив, що у четвер планувався вихід групи кораблів з президентом Леонідом Кучмою на борту у відкрите море, і проведення там військово-морського параду, показових стрільб та демонстраційних польотів літаків і гелікоптерів морської авіації.

Тим часом місцеві засоби масової інформації повідомили, що військово-морський парад і водноспортивне свято на честь Дня ВМФ Росії були скасовані лише за кілька хвилин до початку - близько 9 години ранку у неділю, коли надійшло відповідне розпорядження з Москви. За кілька годин до цього планувалося, що заходи з приводу свята усе-таки відбудуться, але в них не братимуть участі тільки гелікоптери ВМС України. Інші підрозділи українського флоту були готові до святкувань.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG