Доступність посилання

ТОП новини

Серед жертв терористичного акту в Сполучених Штатах Америки було двоє громадян Чеської Республіки. Вони не знали один одного, та їхні долі об’єднав 11 вересень


Серед жертв терористичного акту в Сполучених Штатах Америки було двоє громадян Чеської Республіки. Вони не знали один одного, та їхні долі об’єднав 11 вересень

Прага, 11 вересня 2002 - Лукаш Рамбоусек і Алена Сешінова – двоє чехів, які майже 20 років жили і працювали в Нью Йорку. Ïхні долі подібні до тисяч інших емігрантів у США. Алені, якій було 57 років, вдалось зробити успішну кар’єру від офіціантки до комп’ютерного аналітика. 27-річний Лукаш був на початку життєвої дороги, йому вдалось знайти роботу фінансиста в одній з престижних маклерських фірм на Мангеттені. Обидвоє працювали в офісах Світового торгового центру, але не знали один одного, та їхні життя обірвались однаково - цього дня рівно рік тому.

Празька преса знайомить читачів із думками 11 чільних чеських політиків щодо трагедії у США. Серед них – Мілоша Земана – екс-прем'єра Чехії, котрий висловив переконання в тому, що «атака 11 вересня була направлена проти цивілізованого вибору в ім’я цивілізації, атака право на вільний вибір не визнає.»

Очевидно, що право на вільний вибір, свободу людини у вільному світі необхідно відстоювати. Саме цьому присвятили одинадцятеро найвідоміших кінодокументалістів світу свої фільми про боротьбу з тероризмом на планеті. Фільми тривають 11 хвилин і 9 секунд, символічно, як дата трагедії, і плюс ще один кадр, – як знак віри в майбутнє людства. Перший з фільмів буде показаний по чеському телебаченні сьогодні. А в кафедральному храмі Святого Віта у Празі відбувся пієтний акт на спомин про тисячі жертв терору у світі. Його учасником був чеський президент Вацлав Гавел.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG