Доступність посилання

ТОП новини

Розпочався останнiй тиждень передвиборчої кампанiї в Сербiї


Розпочався останнiй тиждень передвиборчої кампанiї в Сербiї

Белґрад, 23 вересня 2002 – Розпочався останнiй тиждень передвиборчої кампанiї в Сербiї. Шiсть із половиною мiльйонів виборцiв у недiлю 29 вересня обиратимуть президента республiки з-помiж одинадцяти кандидатiв. Судячи з заяв кандидатiв, вибори замiсть стабiлiзацiї полiтичної ситуацiї принесуть продовження й загострення полiтичних баталiй.

Претендентiв та пост президента преса називає плавцями в порожньому басейнi. Усi вони говорять про демократичну, стабiльну, розвинену й багату Сербiю, начеб не бачать сумної реальностi. Усi вони мрiють про крiсло, в якому вже чотири роки сидить Мiлан Мiлутiнович, котрий не втручався в полiтичнi справи анi в часи Слободана Мiлошевича, анi пiсля його усунення вiд влади. Мiлутiнович, кажуть, на робочому мiсцi грає в комп’ютернi гри й пiдписує кожний документ, який йому принесуть. А приносять не часто, бо Сербiєю керує виконавча влада.

Незважаючи на відносно обмеженi повноваження президента, кандидати на цю посаду обiцяють глибокi змiни. Аж десять із-помiж них рiзко критикують республiканський кабiнет мiнiстрiв і фактично оголошують вiйну прем’єр-мiнiстровi Зоранові Джiнджичеві. Лише одинадцятий, Миролюб Лабус, виступає за продовження економiчної реформи. Опоненти прем’єра стверджують, що їхнiм першим завданням буде розпустити парламент і призначити достроковi вибори, а вiдтак пiдготувати нову конституцiю.

Вони при цьому забувають, що парламент можна розпустити лише на пропозицiю або вимогу уряду. Забувають також, що для ухвалення нової конституцiї необхiднi голоси двох третин депутатiв. Стiльки прихильникiв не мають і не матимуть нi Джiнджич, анi Коштунiца або хтось iнший.

Кандидати це добре знають. Усе ж вони невтомно повторюють звучнi фрази про iсторичнi проекти, якi повернуть Сербiї колишню велич i вплив у реґiонi. Нiхто з них при цьому не каже, коли Сербiя була великою й сильною.

Згiдно з опитуваннями, перший тур завершиться без переможця. До другого, ймовiрно, ввiйдуть президент Югославiї Воїслав Коштунiца і союзний вiце-прем’єр-мiнiстр Миролюб Лабус. Несподiванкою мiг би стати лiдер ультранацiоналiстiв Воїслав Шешель.

Та хто б не перемiг, вiн замiсть реальної влади матиме порожню резиденцiю в центрi столицi, яка втратила полiтичну вагу, вiдколи з неї вийшов Мiлошевич. Саме через це претендентiв дотепно названо плавцями в порожньому басейнi.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG