Доступність посилання

ТОП новини

Поряд із проблемою тероризму в США стоїть сексуальний скандал в американській церкві


Поряд із проблемою тероризму в США стоїть сексуальний скандал в американській церкві

Вашингтон, 18 жовтня 2002 - Поряд із проблемою тероризму в США стоїть сексуальний скандал в американській церкві. Керівництво католицької церкви в Америці разом із Ватиканом намагаються знайти шляхи виходу з кризи.

Ватикан не прийняв повністю план подолання кризи пов’язаної із сексуальними зловживаннями в католицькій церкві в США. Американські єпископи схвалили документ, згідно з яким виключено будь-яке толерування сексуальних зловживань.

Голова Ради католицьких єпископів США Уілтон Грегорі сьогодні, виступаючи у Ватикані щодо планів виходу з кризи у питаннях сексуальних зловживань священиками в Америці, сказав: «Святий престол визначив у документах декілька положень, які потребують додаткового обговорення та більшого уточнення з метою гарантувати, щоб план дії захисту наших дітей не зазнав неправильної інтерпретації».

Сексуальний скандал про використання дітей в американській католицькій церкві розгорівся в січні цього року. Католицький священик у Бостоні був звинувачений у сексуальних зловживаннях 11 років тому. У результаті скандального визнання з’ясувалось, що більше ніж 100 дітей стали жертвами сексуальних зловживань служителів церкви, а більше ніж 80 священників можуть бути звинувачені у сексуальних злочинах. Окрім моральної кризи американська римо-католицька церква у результаті цих викриттів зазнала ще й кризи фінансової. Жертви вимагають багатомільйонних компенсацій. Тільки у Род-Айленді церква вимушена виплатити 13 мільйонів доларів 36 жінкам та чоловікам, котрі звинуватили декількох священників і одну черницю у розтлінні дітей.

Керівництво церкви терміново шукає виходу з кризи. Вони намагаються максимально відкрито обговорювати проблему і готують плани її подолання. У Ватикану залишається багато запитань до так званого плану „нульової толерантності” по відношенню до сексуальних зловживань у церкві, підготовленого американською церквою. Уже у понеділок очікується оприлюднення листа Ватикану із заувагами до програми подолання кризи в римо-католицькій церкві.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG