Доступність посилання

ТОП новини

Огляд: “Банкова запалала”, “Палаючий хрест для президента”, “Свіччине весілля”, “Перемога не за горами” та інше


Огляд: “Банкова запалала”, “Палаючий хрест для президента”, “Свіччине весілля”, “Перемога не за горами” та інше

Київ, 22 жовтня 2002 - Криза у Верховній Раді поглибилася, парламентська більшість знаходиться в стадії напіврозпаду, коаліційний уряд поки що “не вимальовується”... Який вихід з цієї ситуації? Про це в газеті “Сегодня” розмірковує лідер депутатської групи “Демократичні ініціативи” Степан ГАВРИШ.

“Банкова запалала”, “Палаючий хрест для президента”, “Свіччине весілля”, “Перемога не за горами” – у публікаціях під такими заголовками, які можна прочитати на перших шпальтах, загальноукраїнські газети розповідають про останню акцію “Повстань, Україно!”, що відбулася минулої суботи під стінами Адміністрації Президента.

Ще однією темою, котра останнім часом перебуває в центрі уваги газетярів – арешт російського мультимільйонера і донедавна ще власника чималенького українського майна Костянтина Григоришина. Що стоїть за затриманням і звільненням Костянтина Григоришина? Про це докладно розмірковує автор публікації у газеті “Сільські вісті”. У матеріалі, що має заголовок “Клан замовляє і... зазнає поразки?” дописувач зазначає, що затримання російського підприємця спричинило бурхливе протистояння у верхніх ешелонах української влади, яку не без підстави вважають клановою.

А в публікації “Молодь у законі” газета захисту інтересів селян стверджує, що мільйони бюджетних гривень пускає за вітром молодіжна організація, що має неоковирну назву УНКМО.

“Що стоїть за тріскотнею про потребу докорінного перекроювання системи державної влади?” – відповідь на це питання взявся віднайти кореспондент газети “Україна молода”. Публікація називається “Лейбл” нації”.

Утім, ситуацію, що склалася в Україні, можна оцінювати по-різному. “Ми вже однією ногою в європейському суспільстві”,- кажуть одні про здобутки української демократії. “Нами вже Росію можна лякати”, -іронізують інші. А що думає про ситуацію в Україні її північна сусідка? Про це можна довідатися зі статті “Кучмі дістався не той народ!”, в якій своєю думкою з читачами ділиться російський політолог Дмитро Фурман.

Тим часом, як нагадує кореспондент газети “День” – незаперечним і основним принципом демократії є відповідальність влади перед народом. Однак реалії політичного життя України дають журналісту підстави припускати, що цю відповідальність політики трактують доволі широко. Одні й ті самі дії учасники політичних процесів розглядають по-різному. Але є щось, що об'єднує владу з непримиренною опозицією. Це “щось” – твердження сторін, що саме вони є істинні прихильники демократії. Тим часом, за методами й способами політичної боротьби сторони мало чим відрізняються одна від однієї, - вважає автор. Скажімо, - запитує він, - чи відчувала б сентименти голова адміністрації президента Юлія Тимошенко до опозиціонера Віктора Медведчука? Чи дотримувався б правил чесної конкурентної боротьби Петро Дорошенко, якщо б президент мав прізвище Ющенко? Докладніше ознайомитися з думками та творчими припущеннями кореспондента “Дня” можна в статті “Єліти: теорії, інстинкти, монополії”.

“Однією рукою даємо, іншою забираємо” – у публікації під такою назвою газета “Вечірні вісті” розповідає про дивну вибірковість акції “Милосердя”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG