Доступність посилання

ТОП новини

Економіка – головний аспект американських виборів


Економіка – головний аспект американських виборів

Прага, 31 жовтня 2002 – Наступного тижня у Сполучених Штатах відбудуться вибори до Конгресу. На сьогоднішній день баланс сил як у Сенаті, так і в Палаті представників розділений майже порівну між двома головними політичними суперниками – демократами і республіканцями. У матеріалі Ольги Буряк йдеться про те, чи приділяє президент Буш і його республіканська партія досить уваги економіці, яка залишається питанням "номер один" для американців.

Джордж Буш сподівається, що його республіканська партія не стане жертвою історичних тенденцій на виборах до Конгресу, які відбудуться у вівторок 5 листопада. А тенденція полягає у тому, що упродовж минулого століття партія президента завжди втрачала місця у Конгресі одразу, як тільки її лідер ставав на чолі країни. У середу Речник Білого Дому Арі Флайшер сказав, що Білий Дім не хотів би піддаватися цій тенденції, але "чи зможуть республіканці завоювати більшість місць – ще невідомо."

Критики нинішнього президента кажуть, що Джордж Буш та віце-президент Дік Чейні останні 2 місяці активно агітували за республіканців, але мало зробили для вирішення проблем у галузі охорони здоров`я та економіки. За даними опитувань громадян, саме це цікавить американців найбільше.

Але, як відомо, вибори завжди пов’язані з великими коштами. Цього разу Бушу й Чейні пощастило зібрати рекордну суму для виборчої кампанії республіканців. Як повідомляє наш кореспондент у Вашингтоні, це - 190 мільйонів доларів, тоді як демократи зібрали лише 130 мільйонів.

Аналітик незалежного дослідницького вашингтонського центру Cato Institute Девід Боз пояснює це не стільки популярністю республіканців, скільки авторитетом самого Буша. "Президент, звісно, добуває кошти для партії, а партія потім використовує їх на підтримку своїх кандидатів; президент сьогодні – головне джерело великих грошей у політиці."

Професор політології Вашингтонського університету Девід Любін каже, що сам Джордж Буш уникає обговорення економічних проблем, бо не розуміється на них. "Він дуже журиться, що його вважають слабшим в економіці, ніж у закордонній політиці."

Любін вважає, що батько президента – Джордж Буш (старший) - у 1992 році програв вибори Клинтонові тому, що також не знався на економічних проблемах, хоча ще рік до виборів мав найвищий рейтинг завдяки успішній війні в Перській затоці.

Але нинішня проблема американського президента – не його переобрання, а успіх його партії у наступний вівторок. До середи ми вже знатимемо, чи був Джордж Буш правий, коли робив наголос на національній безпеці замість національної економіки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG