Доступність посилання

ТОП новини

Заклик Папи Римського у справі Близького сходу


Заклик Папи Римського у справі Близького сходу

Прага, 25 грудня 2002 – Папа Римський Йоанн-Павло Другий оприлюднив новий заклик до установлення миру на Близькому сході. За совами глави римо-католицької церкви, близькосхідний конфлікт не може бути вирішений без дотримання прав людини і боротьби з убогістю, а також без дотримання моральних норм з боку політичних лідерів.

У цьому документі Ватикану, приуроченому до 1 січня, тобто до Католицького всесвітнього дня миру Папа Римський підкреслює, що близькосхідна криза є найліпшим прикладом потреби «належного застосування політичної влади». Доки представники влади не переглянуть своїх методів застосування цієї влади і не прийдуть із допомогою своїм народам, доти тяжко буде навіть уявити справжній поступ у справі установлення миру на Близькому сході. Розв’язання нинішнього конфлікту на святій землі, підкреслює Йоанн-Павло Другий, вимагає пошанування людської гідності і людських прав. Зіштовхнення міжнародних інтересів і взаємне заперечення з боку Ізраїлю і палестинців, підкреслює папа, породжує «безкінечний ланцюг насилля і відплатних акцій», які досі робили даремними будь які спроби діалогу.

18-сторінковий документ Ватикану, як підкреслюють журналісти, базується головно на енцикліці Папи Римського Йоанна 23-го від 63-го року під назвою «Мир на землі», де тодішній папа закликав установити «новий міжнародний моральний порядок», в основу якого мали б лягти права людини, зменшення економічної прірви між Заходом і бідними країнами, а також установлення моральних норм у політиці. Під час прес-конференції у вівторок представники Ватикану намагалися привернути увагу до становища у Вифлиємі, місці, де, згідно із християнським вченням, народився Христос.

Під час візиту у Ватикані минулого тижня президента Ізраїлю Моше Кацава Папа Римський звернувся із проханням на час різдвяних свят вивести ізраїльські війська з Вифлиєму , де щороку приїздять тисячі прочан з інших, передусім європейських країн. Напередодні різдвяних свят Ізраїль тимчасово вивів свої підрозділи на околиці міста, де вони залишаються у стані бойової готовності на випадок терористичних актів. Тим часом прочани, яких останніми роками стає щораз менше, доїздять на церковні відправи у Вифлиємі автобусами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG