У вчорашнiх й нинiшнiх розмовах у Белградi йшла мова про чотири основнi теми: боротьбу проти органiзованої злочинностi, гармонiзацiю стосункiв мiж Сербiєю i Чорногорiєю, дефiцит у сербському бюджетi та перебудову Збройних сил.
Надання подальшої фiнансової допомоги Європейський союз обумовлює гармонiзацiєю економiчних стосункiв мiж Белградом i Подґорицею, оскiльки Сербiя має свої фiнансовi й митнi системи, а Чорногорiя свої. Процес гармонiзацiї повинен завершитися до кiнця квiтня, попередив Солана. Чорногорський прем’єр Дюканович каже, що реальнi розбiжностi мiж економiками Сербiї й Чорногорiї не слiд вважати нездоланною проблемою.
Європа надасть експертну й iншу допомогу для реформи Збройних сил Сербiї i Чорногорiї в рамках процесу приєднання країни до програми НАТО “Партнерство заради миру”. Точнiше, це зробить Iспанiя, яка в цьому має значний досвiд, оскiльки її армiя свого часу також була одним iз стовпiв недемократичного режиму, як це донедавна було i в Сербiї. План перебудови системи оборони й безпеки Сербiї i Чорногорiї буде пiдготований до 7 травня, сказав пiсля зустрiчi iз Соланою мiнiстр оборони Тадич.
Президент Державного об’єднання Светозар Марович каже, що в центрi уваги його розмов iз Соланою було європейське майбутнє Сербiї i Чорногорiї. Хав’єр Солана, котрого белградськi журналiсти жартома називають лордом-протектором Сербiї i Чорногорiї, висловив задоволення результатами розмов. За його словами, самiт Європейського союзу, який у червнi має вiдбутися в Солунi у Грецiї, стане важливою подiєю на шляху приєднання Сербiї i Чорногорiї до європейських iнтеграцiй.