Доступність посилання

ТОП новини

Ліберійський диктатор Чарльз Тейлор сподівається на Божу допомогу


Людмила Ваннек Ліберійський диктатор Чарльз Тейлор сподівається на Божу допомогу

Прага, 11 серпня 2003 року.

Прощальні слова ліберійського президент Чарльза Тейлора нагадують ті, що вже нещодавно у мас-медіях лунали: "Я повернуся!"

Тейлор, щоправда, додав: "з Божою допомогою".

Так, це дійсно сталося: ліберійський диктатор Чарлз Тейлор пішов у відставку. І сталося, як він і обіцяв , 11 серпня.

Однак колишній ліберійський лідер додав, що він робить це під тиском Сполучених Штатів.

За словами ЧарльзаТейлора, якого трибунал ООН зарахував до воєнних злочинців і який звертався до народу з радіо зверненням, відставка є кроком, що має зупинити кровопролиття в його країні:

"Дві речі я бажаю громадянам Ліберії: щоб вони жили і щоб жили в мирі".

У понеділок увечері Тейлор вилетів до Нігерії, яка надала йому притулок. Працівники апарату колишнього президента уже евакуйовані до тієї країни.

Також у понеділок у столиці Ліберії – Монровії – відбулася офіційна церемонія передачі влади віце-президентові країни Мозесу Бла.

У своєму зверненні до громадян уже новий президент Бла закликав:

"Ми повинні відкласти наші егоїстичні племенні, політичні та релігійні інтереси і зосередитися на забезпеченні миру та процвітання для нашої улюбленої країни, щоб ще ненароджені діти могли насолоджуватися плодами нашого благословення".

Мозес Бла очолюватиме ліберійську державу до 2-го жовтня, коли будуть проведені вибори.

На церемонії передачі влади у Монровії були присутні керівники багатьох африканських держав, серед них і Табо Мбекі - президент Південноафриканської Республіки і президент Гани - Джон Куфур.

Останній, виступаючи на церемонії, висловив надію, що відставка Тейлора покладе край тривалій громадянській війні.

Тим часом представники повстанських угруповань у Ліберії кажуть, що не визнають нового президента і що їхня боротьба триватиме.

Відставка Чарльза Тейлора була основною передумовою для залучення міжнародних миротворців до припинення конфлікту в Ліберії – країні, багатій на золото, діаманти та інші природні ресурси, але бідній на ліки, їжу та мир.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG