Доступність посилання

ТОП новини

Американські оглядачі вважають, що ЄЕП корисний для України.


Марія Щур

Київ, 28 липня 2004 – Київ усвідомив, як далеко йому ще до європейських та трансатлантичних інституцій, а тому вирішив змінити курс на Росію, оскільки вважає, що економічна інтеграція з Росією посилить Україну і посилить її позиції в Європі. Так коментують рішення українського президента про зміну оборонної доктрини України американські фахівці із компанії “Стратфор”.

Рішення президента України вилучити вступ до ЄС та НАТО як стратегічні цілі в офіційній оборонній доктрині американські аналітики пов’язують із тим, що ЄС нещодавно відмовив Україні у статусі країни з ринковою економікою, а після саміту НАТО президент Леонід Кучма скептично висловився щодо перспектив членства і у цій західній інституції. Взагалі, на думку американських експертів, рішення про зміну позиції щодо НАТО в Україні сформувалося відразу після саміту, але його оприлюднення вирішили приурочити до візиту російського президента Володимира Путіна.

На думку аналітиків компанії “Стратфор”, рішення Києва не пов’язане з вимогами обох організацій щодо проведення вільних та чесних президентських виборів, натомість вони пояснюють рішення Києва економічними причинами. Українська економіка одна із найслабших у Європі.

«Усвідомлюючи той факт, що шанс приєднатися хоч би до однієї з цих організацій є малий, Кучма просуватиметься до ближчої співпраці з Росією, сподіваючись, що економічна співпраця з нею поліпшить економічний стан обох держав, і пізніше вони обидві зможуть долучитися до західних організацій», - мовиться у статті.

Російський президент Володимир Путін зі свого боку підтримує зміни у позиції України. Під час зустрічі між російськими та українськими бізнесменами він пообіцяв 800 мільйонів доларів інвестицій в українську економіку. На думку американських аналітиків, Єдиний Економічний Простір, який об’єднав Україну, Росію, Білорусь та Казахстан допоможе Україні збудувати власну економіку.

«Якщо ці чотири країни економічно поєднаються, то шанси вступити до ЄС, і можливо, навіть НАТО, будуть більшими», - вважають американські аналітики.

На їхню думку, президент України Леонід Кучма впродовж останніх трьох місяців свого урядування намагатиметься посилити економічні та політичні зв’язки між Україною і Росією, і цим ускладнить намагання прихильників західного вектору розвитку України знову розвернути її у бік Європи та НАТО. Зокрема йдеться про труднощі, які можуть постати перед новим президентом, якщо ним буде Віктор Ющенко, прихильник європейської орієнтації та кандидат, що має найбільшу кількість симпатиків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG