Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі політики стримано поставилися до надання Україні перспективи повноправного членства в ЄС.


Надія Кандиба

Німеччина, 8 березня 2005 - Розпочався робочій візит президента України Віктора Ющенка до Німеччини. У вівторок український державний лідер зустрівся зі своїм німецьким колегою Горстом Келером та міністром закордонних справ Йошкою Фішером. Незважаючи на всю симпатію до України, німецькі політики досить стримано поставилися до надання їй перспективи повноправного членства в ЄС.

Розпочинаючи свій візит до Німеччини, президент України Віктор Ющенко ще раз підтвердив демократичне спрямування нового державного керівництва в Києві.

“Ми хочемо бачити нашу країну в списку держав, де панують європейські демократичні та соціальні стандарти”, - заявив Ющенко після зустрічі зі своїм німецьким колегою Горстом Келером.

Президент Німеччини, у свою чергу, привітав українського лідера з перемогою на виборах і висловив переконання, що в Україні “розпочалася нова доба”.

Келер не єдиний німецький політик, хто саме так оцінює політичні зміни в цій колишній радянській республіці. Як зауважив у вівторок парламентський експерт з питань зовнішньої політики партії “Союз-90/Зелені” Фріц Кун:

“Те, що ми побачили в Україні – це важливий якісний стрибок у довгому процесі змін, які відбуваються в Східній Європі. Це дуже важливо, що Україна вийшла на шлях встановлення справжньої демократії”.

На думку німецьких політиків, українське керівництво потребує тепер потужної підтримки в його намірах реалізувати демократичні та ринкові реформи. Президент Горст Келер запевнив Віктора Ющенка, що Берлін супроводжуватиме Київ на цьому шляху. Водночас, як представники правлячої коаліції, так і консервативної опозиції поки що демонструють стриманість стосовно надання Україні перспективи повноправного членства в ЄС.

Так, голова комісії Бундестаґу з європейських питань, християнський демократ Маттіас Віссманн заявив про недосяжність цієї мети в найближчому майбутньому. Свою точку зору він обґрунтував все ще “серйозним відставанням України в економічному розвитку”.

Віссманн закликав політиків не робити ті самі помилки, яких допустилися стосовно Туреччини. Нагадаємо, що нещодавно Європейський союз ухвалив рішення про початок переговорів з Анкорою про вступ до ЄС. Натомість Віссманн виступив за “привілейоване партнерство” з Україною.

Експерт з питань зовнішньої політики фракції соціал-демократів у Бундестазі Ґерд Вайскірхен запропонував надати Україні “асоційований статус”, який з годом міг би перерости і в повноправне членство в ЄС.

Цілком імовірно, що про євроінтеграцію України йтиметься в середу під час зустрічі Віктора Ющенка з канцлером Німеччини Ґерхардом Шредером. На середу запланована також промова українського президента в Бундестазі.

Ініціатором запрошення Ющенка до німецького парламенту виступив голова комісії з питань зовнішньої політики, християнський демократ Фолькер Рюе.

“Помаранчева революція – це історична подія, і я думаю, що треба надавати слово не тільки тим, хто заслужив такого права після десяти років перебування на тій чи іншій посаді. Таким чином ми підтримуємо українського президента, у якого ще чимало серйозних труднощів попереду. І я дуже радий, що парламентські фракції врешті-решт запросили Ющенка виступити в Бундестазі”, - сказав політик в інтерв’ю першому каналу німецького телебачення - ARD.

На відміну від багатьох інших політиків, Фолькер Рюе наголосив на тому, щоб Німеччина все ж таки допомогла Україні відкрити двері до ЄС.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG