Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 02:33

Українські компанії інвестують в Польщу: про підготовку до економічного форуму в Ґданьску.


Роман Крик

Варшава, 29 червня 2005 - У четвер в польському прибалтійському місті Ґданьк відбудеться черговий польсько-український економічний форум. Так сталося, що саме тепер у фінальний етап вийшли переговори в справі двох великих українських капіталовкладень в польську економіку. Індустріальний Союз Донбасу схоже незабаром стане власником польського металургійного комбінату Гута Ченстохова, а потужна запорізька фірма "Укравто" закінчує переговори про придбання 20 відсотків акцій найбільшого польського автомобільного заводу – ФСО. Не виключено, що обидві угоди підпишуть під час польсько-українського форуму. Сьогодні польський уряд дав згоду на інвестицію "Укравто" в автомобілебудівну галузь Польщі, а в четвер, як очікують, підпише угоду донбаська корпорація.

Про польсько-українську економічну співпрацю з Робертом Бердиховським – директором польського неурядового Інституту східного аналізу – розмовляв кореспондент радіо "Свобода" у Варшаві.

Пан Бердиховський наголосив, що перемігши остаточно на конкурсі, Індустріяльний Союз Донбасу, який у минулому став власником угорського комбінату Дуна Феррі, упевнено завойовує ринки в державах Європейського Союзу і збільшує таким чином свою участь в світовому виробництві сталі. За неофіційними інформаціями польської преси, протягом семи найближчих років донбаська корпорація змушена буде вкласти у цей польський проект понад один мільярд доларів.

Минулого року Індустріальний Союз Донбасу ледве не втратив був шансу на придбання Гути Ченстохова. Польський уряд вирішив тоді, що підприємство має бути продане корпорації Міттель Стіль. Спалахнув політичний скандал, в пресі польській появилися натяки, що не обійшлося без хабаря, оскільки раніше спеціяльна комісія з питань приватизації Гути Ченстохова кращою визнала український проект придбання комбінату. В кінцевому рахунку українському інвестору допомогли польські робітники. На їхню вимогу всі п’ять зареєстрованих в Гуті Ченстохова профспілок виступили на захист Індустріального Союзу Донбасу і польських уряд мусив був це врахувати. Місцева преса наголошує, що український інвестор взяв зокрема зобов’язання протягом десяти років не зменшувати кількості робітників. Це означає – наголошує газета Жечпосполіта – що у майбутньому роботу знайде тут чимало молодих поляків, які займатимуть місця тих колег, що виходитимуть на пенсію. Це важливо, враховуючи, що безробіття в Польщі на рівні 20 відсотків.

Відповідаючи на запитання про польсько-український економічний форум в Ґданьску, пан Роберт Бердиховський зауважив, що увага учасників буде зосереджена довкола конкретних проблем, вирішення яких повинно істотно вплинути на покращення умов економічного співробітництва поміж двома країнами. Роберт Бердиховський виділив таке ось коло питань:

"По-перше – митні ставки, по-друге – товарні потоки на кордоні, по-третє - низка формальних обмежень, які, поки що, надалі чинні, і, врешті, по-четверте, що дуже важливо для поляків, це справа вільних економічних зон, де польські фірми вклали найбільше грошей, проте польських інвесторів нещодавно позбавлено пільг."

Польська преса раніше писала, що польські фірми здійснили інвестиції в спеціяльні економічні зони України на суму понад 150-ти мільйонів долярів, проте нова українська влада збирається ліквідувати всі пільги, якими раніше користувалися інвестори. Польська сторона вважає, що це несправедливо, оскільки попередня українська влада зобов”язалася утримати ці пільги протягом багатьох років і це закріплено в підписаних угодах. Польща домагається тепер або повернення пільг, або грошової компенсації. Офіційний Київ, як очікують оглядачі, схвалить другу можливість.

Восьмий з черги польсько-український економічний форум триватиме один день, хоча його учасники почали прибувати до Ґданьска уже в середу і проводять робочі зустрічі. На четвер заплановано прибуття туди президентів Ющенка та Кваснєвсього.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG