Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 19:23

Вибухи в Лондоні: українські експерти про наслідки для України.


Богдана Костюк

Київ, 7 липня 2005 року - Світ стає все меншим, і від загрози тероризму ніхто не застрахований, вважає експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов:

Сергій Данилов: “Вірогідність повторення терористичних актів є досить високою. І можливість їх повторення є буквально у кожній європейській столиці на сьогоднішній момент. Ці події дуже боляче б’ють по багатьох засадничих принципах організації західного суспільства, їхніх цінностях, по толерантності, і є подіями, які, на мою думку, дуже сильно вплинуть на майбутнє Європи”.

Ці події сильно вплинуть і на ситуацію на світових фондових ринках, на європейський бізнес –в тому числі і на бізнес український. У цьому переконаний директор Центру медіа – технологій Роман Зінченко:

Роман Зінченко: “Терористичні акти у Лондоні мають чітке спрямування не тільки терористично-політичне, вони мають спрямування і, можна сказати, економічне. Тому що насправді теракт дестабілізував роботу Лондонської фондової біржі, і європейські фінансові ринки досить сильно це відчули: це видно і по динаміці індексів економічних, і не тільки в Європі.

Якщо говорити про безпосередній прямий вплив на український фондовий ринок, на українські ринки взагалі – то швидше за все, він (вплив) буде опосередкований. Тому що даний теракт, який відбувся, спричинив декілька важливих впливів.

Лондон у світі сприймався досить таки спокійним містом, спокійним фінансовим центром. Тепер Лондон перестав бути таким центром стабільності. Це може вплинути на ряд українських компаній, які у перспективі планували виходити на зовнішні ринки запозичень, розміщувати свої акції на Лондонській фондовій біржі. Нервозність ринкова спричинить більш селективний відбір гравцями фінансового ринку. А з іншого боку, можливо, вони будуть шукати джерел для диверсифікації ризиків”.


Експерти громадської організації “Міжнародна анти- терористична єдність” стверджують, що боротьба з тероризмом – це спільна справа владних інституцій і суспільства. Тим більше, що Україна належить до держав, які можуть стати так званими “місцями системного тероризму”, вважає Олександр Дічек:

Олександр Дічек: “Україна має тенденції і передумови скотитися до цього визначення. До зовнішніх, на наш погляд, належать такі фактори, як участь українських миротворців у антитерористичній операції в Іраку, в інших гарячих точках. Це посилення міграційних потоків, особливо з теророгенних зон. До внутрішніх факторів можна віднести соціальне розшарування українського суспільства, неефективну, слабку поки що виконавчу і судову владу, штучне розпалювання міжрегіональних конфліктів, розігрування кримськотатарської карти. Всі ці фактори укупі можуть призвести до перетворення України на державу системного тероризму”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG